Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Anetta Socha | 2017-02-23 23:05 | Rozmiar tekstu: A A A

Reprezentant Gimnazjum nr 5 z kolejnym laurem poetyckim

Olsztyn24
Jakub Świdziniewski (w środku) wśród laureatów konkursu
W środę (22.02) w Instytucie Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wręczono nagrody młodym poetom, którzy przysłali swoje teksty na konkurs „O Trzcinę Kortowa”.

Dla Jakuba Świdziniewskiego, ucznia Gimnazjum nr 5 w Olsztynie, to był piękny dzień, bo znalazł się wśród wyróżnionych. Był jedynym gimnazjalistą w tym gronie i odbierał nagrodę za zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc. O przyznaniu mu tego wysokiego wyróżnienia zadecydowało jury w składzie: dr hab. Beata Tarnowska, prof. UWM, mgr Monika Stępień, lic. Bartosz Ławrynkiewicz, prof. dr hab. Zbigniew Chojnowski.

W bieżącym roku szkolnym to drugi laur poetycki zdobyty przez Kubę. Jesienią w jego ręce trafiło najwyższe wyróżnienie w konkursie literackim organizowanym przez MOK w Olsztynie – „Róża Małego Księcia”.
R E K L A M A
banner
Wydarzenia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim miały piękną oprawę. Organizatorzy zadbali o to, by laureaci naprawdę poczuli się wyjątkowo. Każdy z nich otrzymał upominki książkowe, a także mógł odczytać publicznie jeden ze swych konkursowych tekstów. Przyjemnie było słuchać Kuby czytającego wiersz „Widzenie kozy”. To tekst wyjątkowy również ze względów formalnych, autor napisał go, nie używając czasowników.

Na uroczystości towarzyszyły Kubie dwie koleżanki z klasy zaproszone przez niego, mama i nauczycielka języka polskiego.

Nagrody laureatom wręczano w Dniu Języka Ojczystego. W związku z tym mogli wysłuchać interesujących wykładów dotyczących ewolucji języka oraz jego tabloidyzacji, a także uczestniczyć w rozmowie dwóch poetów prof. Zbigniewa Chojnowskiego i Marcina Cieleckiego, nauczyciela LO I.

Media olsztyńskie obecne na uroczystości zadbały o to, by uwiecznić wizerunki nagrodzonych. Zostali oni porwani przez dziennikarzy natychmiast po wręczeniu nagród.

Anetta Socha

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl