Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
WMOSG | 2017-10-30 16:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowi funkcjonariusze w Straży Granicznej

Olsztyn24
Uroczystość w WMOSG w Kętrzynie (fot. WMOSG - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W komendzie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie odbyła się dzisiaj (30.10) uroczystość ślubowania nowo przyjętych funkcjonariuszy oraz wręczenie aktów mianowania na pierwszy stopień w korpusie podoficerskim.

W asyście pocztu sztandarowego Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, zaproszonych gości, 12 nowych funkcjonariuszy wypowiedziało słowa przysięgi. Ślubowanie przyjął Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ppłk SG Robert Inglot. Wręczył również 9 funkcjonariuszom akty mianowania na stopień kaprala.

Komendant złożył gratulacje wszystkim osobom ślubującym i mianowanym. Zaznaczył, że każdy funkcjonariusz powinien strzec dobrego imienia służby, honoru i godności.
R E K L A M A
banner
Już za kilka dni funkcjonariusze, którzy dzisiaj ślubowali, rozpoczną kilkumiesięczne szkolenie, po którym zostaną skierowani do pełnienia służby w Placówkach Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

W szeregi Straży Granicznej mogą wstąpić kandydaci, którzy przejdą dwuetapową procedurę kwalifikacyjną. Pierwszy etap to formalności związane ze złożeniem dokumentów, zaświadczeń i ich weryfikacją. Później odbywa się wstępna rozmowa kwalifikacyjna, badania psychologiczne i badanie psychofizjologiczne. Drugi etap obejmuje egzamin w ośrodku szkolenia Straży Granicznej, składający się z testu pisemnego z zakresu wiedzy ogólnej, ze znajomości języka obcego, sprawności fizycznej, rozmowy kwalifikacyjnej. Procedura kwalifikacyjna kończy się badaniami lekarskimi określającymi zdolność kandydata do służby.

Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej kontynuuje nabór do służby w placówkach pozostających w zasięgu służbowej odpowiedzialności oddziału. W 2018 roku szansę na pracę w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej będzie miało około 50 osób.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~AntyBabiniec / 2017-10-30 21:38
Jedna ledwo widzi na początku kariery. Co będzie dalej?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl