Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-10-31 18:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Wicewojewoda spotkał się z mediami, by omówić sprawy bieżące

Olsztyn24
Wicewojewoda Sławomir Sadowski zaprosił dziennikarzy do Urzędu Wojewódzkiego | Więcej zdjęć »
W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie z przedstawicielami lokalnych mediów spotkał się dzisiaj (31.10) wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski. Gospodarz spotkania rozmawiał z dziennikarzami na temat realizacji świadczenia 500+ w regionie, kolejnej edycji programu Maluch+, stanu przygotowań do sezonu zimowego oraz akcji edukacyjnej Czad - cichy zabójca.

Pierwszym z poruszonych tematów był stan realizacji programu Rodzina 500+ na Warmii i Mazurach, do dzisiaj bowiem można było złożyć wniosek o przyznanie tego świadczenia, aby uniknąć przerwania ciągłości jego wypłaty. Do chwili obecnej w regionie złożono 98 tys. wniosków, zaś aż 86 proc. wnioskujących otrzymało już decyzje o przyznaniu świadczenia. Miesięcznie średnio wypłacanych jest 158 tys. świadczeń dla ponad 101 tys. rodzin. Samorządy regionalne otrzymują na ten cel miesięcznie blisko 80 mln zł.

Kolejnym punktem spotkania była informacja o rozpoczęciu kolejnej edycji programu Maluch+, mającej wesprzeć tworzenie żłobków i klubów dla dzieci. Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło na ten cel 450 mln zł. Do programu wprowadzono też zmiany dla poszerzenia jego zasięgu. W ramach rozpoczętej właśnie edycji o środki na stworzenie i prowadzenie nowych miejsc opieki dla dzieci będą się mogły ubiegać nie tylko samorządy gminne, ale i osoby prywatne, organizacje pozarządowe czy też wyższe uczelnie.
R E K L A M A
banner
Wicewojewoda Sadowski podjął rownież temat przygotowań regionu sezonu zimowego. Poinformował m.in. o uruchomieniu od jutra (1.11) całodobowej bezpłatnej infolinii dla osób bezdomnych. Dzwoniąc pod numer 800 165 320, będzie mozna otrzymać informacje o miejscach noclegowych i formach pomocy. Infolinia będzie aktywna do 31 marca przyszłego roku. Komunikaty dotyczące pomocy bezdomnym umieszczone zostaną również na stronie internetowej Urzędu Wojewódzkiego i samorządów.

W związku ze zbliżającą się zimą i roczpoczęciem sezonu grzewczego poruszono także sprawę zatruć tlenkiem węgla, są już bowiem w regionie pierwsze ofiary czadu. Aby temu przeciwdziałać, na terenie województwa prowadzona będzie akcja Czad – cichy zabójca.

Więcej informacji na ten i pozostałe poruszone tematy dostępnych jest w zapisie wideo spotkania, który wkrótce udostępnimy. Zapraszamy do zapoznaia się z nim. 

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [1]
~Anka / 2017-11-04 15:06
ale tłumy...
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja wicewojewody warmińsko-mazurskiego

31-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl