Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-11-08 17:17 | Rozmiar tekstu: A A A

Port lotniczy w Szymanach uruchamia loty do Lwowa

Olsztyn24
Głos zabiera marszałek Gustaw Marek Brzezin | Więcej zdjęć »
Od marca przyszłego roku pasażerowie podróżujący z Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury będą mogli korzystać z bezpośredniego połączenia do Lwowa, które będzie obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT. O uruchomieniu nowego połączenia poinformował dzisiaj (8.11) marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin podczas spotkania z dziennikarzami w Urzędzie Marszałkowskim.

Pierwszy rejs do Lwowa odbędzie się 27 marca 2018 roku. Z Szyman na Ukrainę samolot LOT będzie latał dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. Start z Lwowa odbywał się będzie o godzinie 1:40 w nocy, lądowanie w Szymanach zaś 2:15. W drugą stronę start przewidziany został na godzinę 3:10, a lądowanie o 5:35.

Rejsy będą realizowane Bombardierem Q400 z 78 miejscami dla pasażerów. Bilety są już dostępne w sprzedaży w cenach rozpoczynających się od 239 zł za podróż w obie strony.
R E K L A M A
banner
Od początku tego roku regionalne lotnisko obsłużyło ponad 92 tys. pasażerów. Jak twierdzi marszałek Brzezin, Lwów jest dobrym wyborem m.in. dlatego, że na Warmii i Mazurach mieszka największa w Polsce (ponad 70 tys. osób) mniejszość ukraińska. Zarząd województwa liczy na wzmożony ruch turystyczny i biznesowy oraz wymianę naukową.

Więcej m.in. na ten temat oraz obecnych prac województwa nad budową siatki lotniczej, promocji lotniska i wpływu na jego los planowanego do budowy portu centralnego w zapisie wideo spotkania, które wkrótce udostępnimy.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~Olek / 2017-11-09 11:38
Ha ha ha. Uruchomiono samolocik na kilka miesięcy. - p. Marszałek zwołuje konferencję. A może Pan Marzszałek zacznie też ogłaszać odjazdy pociągów i autobusów PKS? Będzie jeszcze śmieszniej.
~Tokyo / 2017-11-08 20:17
Uruchomienie tych połączeń chyba tylko po to żeby więcej dopłacać do tej PSL-owsko PO-wskiej wydmuszki.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja ws. uruchomienia połączenia lotniczego do Lwowa

08-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl