Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Joanna Mieszczyńska | 2017-11-15 14:05 | Rozmiar tekstu: A A A

„Akcja Niepodległość!” w Szkole Podstawowej nr 33

Olsztyn24
Akcja Niepodległość w SP 33 (fot. SP 33 - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W piątek (10.11) uczniowie Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie radośnie świętowali 99. rocznicę odzyskania niepodległości. W zabawie uczestniczyły też przedszkolaki z Przedszkola Junior Academy w Olsztynie.

Społeczno–edukacyjna „Akcja Niepodległość” to autorski projekt cyklicznie realizowany w SP 33. Kultywowanie pamięci o przeszłości, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, przygotowanie do skutecznego i konstruktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, integracja środowiska lokalnego na rzecz wspólnych działań wolnościowych to główne założenia tego projektu. Corocznie celem organizatorów jest włączanie uczniów starszych klas w organizowanie ciekawych zajęć dla młodszych kolegów i przedszkolaków.

Wszyscy uczestnicy warsztatów przygotowanych i prowadzonych przez starszych kolegów byli w biało-czerwonych opaskach lub kotylionach. Dzieci oglądały film edukacyjny „Polak Mały” i odpowiadały na pytania, rozwiązywały quiz dotyczący hymnu państwowego, układały puzzle z godłem, śpiewały piosenkę niepodległościową, a następnie pod okiem starszych koleżanek uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Malowano wielkie flagi biało–czerwone oraz kolorowanki z orłem, symbolem godła Polski.
R E K L A M A
banner
Na koniec wspólnie i głośno wykrzyknieto hasło „dzień wolności, dzień radości” oraz wykonano wspólne zdjęcie uczniów i nauczycieli, których obsypano kolorowym konfetti.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl