Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
JM | 2017-10-03 17:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Ruszył projekt „Zakręcony (w) Olsztyn”

Olsztyn24
Projekt „Zakręcony (w) Olsztyn” | Więcej zdjęć »
W sobotę (30.09) ruszyła pierwsza odsłona projektu grantowego „Zakręcony (w) Olsztyn”. Działania organizowane są w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Koordynatorem merytorycznym projektu jest Joanna Mieszczyńska, nauczycielka historii w Szkole Podstawowej nr 33 w Olsztynie, ambasador Muzeum POLIN, a koordynatorem organizacyjnym projektu - Ewa Mieszczyńska, nauczycielka historii XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie.

Działania przygotowujące realizację projektu „Zakręcony (w) Olsztyn” trwały w XI LO od sierpnia. Młodzież przygotowywała zagadki i zadania przeznaczone do wykonania w trakcie działań projektowych przez jej młodszych kolegów ze szkół podstawowych i przedszkoli. Do wspólnej zabawy, do poznawania swojego rodzinnego miasta – Olsztyna – zaproszono zespoły rodzinne (rodziców wraz z dziećmi w przedziale wiekowym 4-10 lat).
R E K L A M A
banner
Przywitanie uczestników nastąpiło w XI LO w Olsztynie, a projekt rozpoczęto od zapoznania się z mapą Warmii. Następnie dzieci wraz z rodzicami i olsztyńskimi wolontariuszami (uczniami Szkoły Podstawowej  nr 33 i XI Liceum Ogólnokształcącego) spacerowali po olsztyńskim Starym Mieście pod opieką doświadczonej przewodniczki PTTK Marty Kruk. Maluchy zapamiętywały w poszczególnych częściach miasta słowa – klucze potrzebne do rozwiązania zagadek i quizów. Wśród haseł pojawiły się takie jak ratusz, zamek, Kopernik, herb, święty Jakub, muszla, Wysoka Brama.

Zwiedzając starówkę z przewodnikiem, dzieci rozwiązywały zagadki w przestrzeni miasta i porównywały obiekty współczesne z retrofotografiami z początków XX wieku. Po powrocie do XI LO na uczestników czekał słodki poczęstunek oraz rozwiązywanie rebusów, krzyżówek i układanie puzzli. Następnie odbyły się działania plastyczne pod okiem Ewy Letki (lepienie w glinie bab pruskich, malowanie lnianych toreb czy rysunków). Na koniec długiego i intensywnego dnia przewidziano dla zapracowanych maluchów ciepłe pierogi.

Zajęcia w ramach projektu grantowego są dla uczestników bezpłatne. Uczestników warsztatów gościnnie przyjął w progach swojej szkoły dyrektor XI LO Janusz Krzysztof Rączkiewicz.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl