Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
JM | 2017-10-21 21:02 | Rozmiar tekstu: A A A

Smakowanie Olsztyna

Olsztyn24
Zajęcia „Zakręcony (w) Olsztyn” | Więcej zdjęć »
W sobotę (21.10) przedszkolaki i młodsi uczniowie szkół podstawowych razem z wolontariuszami XI Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie i Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie mimo deszczowej pogody spotkali się, by wykonać ostatnie zadanie rodzinne w ramach projektu „Zakręcony (w) Olsztyn”.

Wspólnie wykonano plakaty ze słowami - kluczami prezentujące Olsztyn. Na pracach plastycznych pojawiły się hasła typowe dla naszego miasta, m. in. ratusz, baba pruska, muszla, święty Jakub, zamek. Każda z grup wykonała pracę według własnego pomysłu, a wszystkie zostaną zaprezentowane na wystawie w XI Liceum Ogólnokształcącym w Olsztynie.

Następnie wszyscy wspólnie grali w gry planszowe przygotowane przez uczniów klasy III B liceum. Dzięki pracy młodzieży powstały autorskie projekty prezentujące historię naszego miasta. Na podsumowanie uczniowie obejrzeli film przygotowany przez Mateusza, ucznia Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
Na koniec na wszystkich czekała słodka niespodzianka – tort z logo projektu, które zostało opracowane na potrzeby grantu przez Weronikę, uczennicę XI LO. Uczestnikom zajęć wręczono drobne upominki w podziękowaniu za wspólnie spędzony czas i zabawę.

Działania organizowane są w ramach programu „Wędrowna Akademia Kultury” realizowanego przez Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu „Bardzo Młoda Kultura 2016-2018" oraz ze środków samorządów Ełku, Olsztyna i Szczytna oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Koordynatorem merytorycznym projektu jest Joanna Mieszczyńska, nauczycielka historii SP 33 w Olsztynie, ambasador Muzeum POLIN, a koordynatorem organizacyjnym projektu Ewa Mieszczyńska, nauczycielka historii XI LO w Olsztynie.

Zajęcia w ramach projektu grantowego były dla uczestników bezpłatne, a gości tradycyjnie przyjął w progach swojej szkoły Dyrektor XI LO Janusz Krzysztof Rączkiewicz.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl