Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
MBM | 2017-11-20 17:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Dodatkowe środki na bezpieczeństwo w powiecie

Olsztyn24
O przeznaczeniu dodatkowych środków na bezpieczeństwo radni zdecydowali podczas XXIX sesji Rady Powiatu
Po podliczeniu faktur za dotychczasowe roboty drogowe realizowane w 2017 roku okazało się, że w budżecie Powiatu Olsztyńskiego zostają wolne środki w wysokości 82 tys. zł. Radni powiatowi postanowili przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na sprawy związane z bezpieczeństwem.

Dzięki tej decyzji Powiatowa Służba Drogowa będzie mogła wyremontować fragmenty dróg, na które wcześniej brakowało środków. Dodatkowe 54,4 tys. zł pozwoli zwiększyć zakres przebudowy drogi we Franknowie. Cała inwestycja będzie kosztować 336,6 tys. zł. Z kolei kwotą 27,7 tys. zł zostanie zasilony budżet na modernizację drogi w Nowym Kawkowie. Po zsumowaniu kwot wartość inwestycji wyniesie prawie 320 tys. zł. Dodatkowe środki pozwolą też wyremontować studnię w ciągu drogi powiatowej w miejscowości Szałstry.

Radni zwiększyli też o blisko 260 tys. zł plan finansowy Powiatowej Służby Drogowej, co pozwoli m.in. na likwidację przełomu w ciągu drogi powiatowej 1424 N Pierwągi – Wągsty. Remont będzie zrealizowany jeszcze w grudniu tego roku.
R E K L A M A
banner
Na wsparcie mogą też liczyć służby mundurowe. Jeszcze w tym roku Powiat przekaże 15 tys. zł na modernizację instalacji grzewczej w budynku strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Jezioranach. Z kolei 16 tys. zł otrzyma Komenda Miejska Policji w Olsztynie na zakup dwóch psów służbowych patrolowo-tropiących.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl