Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-11-21 21:10 | Rozmiar tekstu: A A A

Przyznano nagrody organizatorom Europejskich Dni Dziedzictwa

Olsztyn24
Wśród wyróżnionych były Katarzyna Wojnarska i Izabela Rachuba z SP 1 w Olsztynie (fot. Sławomir Mielnik - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W miniony piątek (17.11) podczas uroczystej gali w Opolu przyznano nagrody organizatorom wydarzeń w ramach jubileuszowej, 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa w całej Polsce. Temat przewodni tegorocznych EDD – „krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” – to nawiązanie do kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” prowadzonej przez Narodowy Instytut Dziedzictwa.

Wyróżnienia otrzymało m.in. pięciu organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa z województwa warmińsko-mazurskiego. Uhonorowane zostały następujące osoby i instytucje:

1. Katarzyna Wojnarska i Izabela Rachuba, Szkoła Podstawowa nr 1 im. R. Knosały w Olsztynie,
2. Andrzej Umiński, Komendant Hufca ZHP Działdowo im. hm. Stanisława Sieradzkiego „Śwista”,
3. Elżbieta Jakubowska, Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie,
4. Pracownia Garncarnia w Kamionku Wielkim,
5. Sławomir Fura, Nadleśnictwo Maskulińskie w Rucianem-Nidzie.
R E K L A M A
banner
Motyw przewodni tegorocznej edycji EDD, odnoszący się do związków dziedzictwa i krajobrazu, realizuje ideę kampanii „Krajobraz mojego miasta”. Jej zasadniczym celem jest podnoszenie świadomości, w jaki sposób można wpływać na kształtowanie się przestrzeni miejskiej i dlaczego warto to robić. Kampania nie tylko diagnozuje problemy współczesnych miast – chaos reklamowy, konieczność ochrony zabytków i miejsc pamięci, funkcjonalne i estetyczne zagospodarowanie przestrzeni zielonej – ale też pokazuje dobre praktyki i udane modernizacje przestrzeni publicznej oraz wskazuje na korzyści płynące z dbania o wspólne otoczenie i jego znajomości. Wydarzenia w ramach 25. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa były lokalnym rozwinięciem postulatów kampanii.
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl