Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-11-24 21:59 | Rozmiar tekstu: A A A

O odbudowie i dekoracjach olsztyńskiego Starego Miasta na zamku

Olsztyn24
Promocja Olsztyńskiego Rocznika Konserwatorskiego na olsztyńskim zamku | Więcej zdjęć »
Wydział Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta w Olsztynie wydał trzeci tom Olsztyńskiego Rocznika Konserwatorskiego. Publikacja poświęcona jest odbudowie olsztyńskiej starówki z powojennych zniszczeń oraz dekoracjom i sgraffitom w tej części miasta. Spotkanie promujące wydawnictwo odbyło się dzisiaj (24.11) wieczorem w salach kopernikowskich olsztyńskiego zamku.

Gospodarzem uroczystości był prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz, któremu towarzyszyła Gabriela Konarzewska - dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta. Wśród licznie przybyłej na promocję publiczności znajdowali się m.in. goście z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków w Warszawie, olsztyńscy radni, przedstawiciele instytucji kultury, środowiska konserwatorskiego, społecznicy, ludzie kultury i sztuki.

W programie wydarzenia znalazły się m.in. dwa interesujące wykłady:
R E K L A M A
banner
» Pauliny Świątek z Biura Stołecznego Konserwatora Zabytków na temat odbudowy warszawskiej starówki,
» ks. dra Zbigniewa Czernika, historyka sztuki, o odbudowie olsztyńskiej starówki.

Ponadto w zamku zaprezentowano fragmenty filmu poświęconego sgraffitiom na olsztyńskiej starówce, którego pełna wersja jest dołączona do każdego egzemplarza promowanego dzisiaj wydawnictwa.

W programie była też dyskusja z udziałem Anny Szymańskiej - konserwatora dzieł sztuki, ks. dra Zbigniewa Czernika - historyka sztuki, Andrzeja Rzempołucha - historyka sztuki i Jarosława Wolskiego - wykonawcy dekoracji w technice sgraffitio.

Na pożegnanie uczestnicy promocyjnego spotkania otrzymali prezent w postaci promowanego wydawnictwa oraz gadżety promocyjne Urzędu Miasta.

Fragmenty spotkania, a w szczególności bardzo interesującą prelekcję ks. dra Zbigniewa Czernika o odbudowie olsztyńskiej staróki zarejestrowaliśmy na filmach wideo. Zachęcamy do ich obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Prelekcja ks. dra Zbigniewa Czernika poświęcona odbudowie Starego Miasta w Olsztynie

24-11-2017

image galeria
Promocja III tomu Olsztyńskiego Rocznika Konserwatorskiego

24-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl