Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-11-27 19:20 | Rozmiar tekstu: A A A

PO o zmianach w sądownictwie, ordynacji wyborczej i zakazie handlu w niedzielę

Olsztyn24
Posłowie Anna Wasilewska i Janusz Cichoń | Więcej zdjęć »
Posłowie Platformy Obywatelskiej Anna Wasilewska i Janusz Cichoń spotkali się dzisiaj (27.11) w Olsztynie z mediami, aby porozmawiać na tematy podejmowane w Sejmie na przestrzeni ostatniego tygodnia - o zmianach w sądownictwie, nowej ordynacji wyborczej, zakazie handlu w niedzielę oraz zmianach w finasowaniu szpitali.

Gospodarze spotkania zadeklarowali sprzeciw wobec zmian w sądownictwie i wprowadzeniu nowej ordynacji wyborczej forsowanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości, między innymi likwidującej jednomandatowe okręgi w wyborach samorządowych i wprowadzającej dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Zmiany te poczytują jako próbę upartyjnienia wyborów.

Posłowie są przeciwni także zakazowi handlu w niedzielę, określając działania rządu w tej sprawie jako dążenie do przekształcenia Polski w państwo wyznaniowe. Jak twierdzą, PO przedstawiło propozycje zmian w kodeksie pracy nakazujące pracodawcom udzelanie pracownikom dwóch niedziel wolnych w miesiącu, jednak zostały one odrzucone.
R E K L A M A
banner
Anna Wasilewska wyjaśniła również poparcie PO dla obozu rządzącego w głosowaniu nad ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.

Więcej w zapisie wideo spotkania. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Hanna / 2017-11-29 09:33
Żal mi tych ludzi z PO, tak co tydzień robić szopkę. Nie wierzę w żadne słowo tych ludzi. Przez ostatnie lata udowodnili bardzo skutecznie, że nie są wiarygodni.
~Tokyo / 2017-11-28 19:10
Jak posłowie są przeciwni zakazowi handlu w niedzielę to niech do UE naskarżą na Niemcy, tam taki zakaz od lat obowiązuje. PO jest dobra w donoszeniu no to do boju Cichoń, Wasilewska, Sycz, Sokoll, Protas, Papke. Dalej do Brukseli...
~roma / 2017-11-27 23:35
Nasze gwiazdy parlamentarne... Tak dużo zrobiły dla regionu przez 8 lat, że głowa boli od sukcesów.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa posłów PO [27.11.2017]

27-11-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl