Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-10-16 21:55 | Rozmiar tekstu: A A A

PO: Nasz region może stracić środki unijne

Olsztyn24
Uczestnicy konferencji | Więcej zdjęć »
W Olsztynie odbyła się dzisiaj (16.10) konferencja prasowa lokalnych działaczy Platformy Obywatelskiej. Podczas cotygodniowego spotkania z dziennikarzami jego gospodarze - posłowie Anna Wasilewska, Janusz Cichoń, Jacek Protas oraz szef olsztyńskiej PO Marcin Kuchciński - poinformowali o ostatnich pracach komisji sejmowych i okrasili je swoim komentarzem.

Poseł Jacek Protas mówił o problemie z programem Polska-Rosja na lata 2014-2020 finansowanym ze środków unijnych. Został on zatwierdzony przez Komisję Europejską 8 grudnia 2016 roku. Z niezrozumiałych, według PO, przyczyn jego zatwierdzenie jest blokowane przez rząd. Jeżeli nic się w tej sprawie nie zmieni, to warmińsko-mazurskie samorządy, lokalni przedsiębiorcy i inne instytucje nie będą mogły skorzystać z puli 260 mln zł.

Posłanka Anna Wasilewska poinformowała o braku kompromisu w sprawie zmian w Karcie Nauczyciela. Zwróciła szczególną uwagę na wprowadzenie oceniania nauczycieli pod względem etyczno-moralnym, co jej zdaniem pozbawia nauczyciela możliwości korzystania z wolności słowa i wymusza postępowanie według norm narzucanych przez rządzących.
R E K L A M A
banner
Janusz Cichoń skomentował natomiast zaplanowany w projekcie przyszłorocznego budżetu deficyt. Jego zdaniem, rząd PiS planuje „przejeść” zyski wypracowane w czasie koniunktury, powinien zaś oszczędzać, by zabezpieczyć się na gorsze lata.

Konferencję zarejestrowaliśmy na filmie wideo. Zapraszamy do jej obejrzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~heh / 2017-10-22 09:52
grupa Moczarta ;)... ale jadom: bez litości dla siebie...
~Andzellika / 2017-10-17 21:41
Panie Cichoń co to za buty do garnituru??
~spoko / 2017-10-17 07:17
ale ta grupa juz rządziła też miała pieniądze na nasz region o co ???teraz to sie dopiero zmienia w olsztynie i w regionie i to widac gołym okoim!!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa Platformy Obywatelskiej [16.10.2017]

16-10-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl