Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
UG Dywity | 2017-12-07 12:44 | Rozmiar tekstu: A A A
Żywność, rękodzieło i przejażdżka z Mikołajem

Mikołajkowe Klimaty w Dywitach

Olsztyn24
Mikołajkowe Klimaty w Dywitach (fot. archiw. UG Dywity) | Więcej zdjęć »
Świątecznie, klimatycznie i bardzo smacznie będzie w Dywitach w sobotę (9.12). Wszystko za sprawą XII edycji Mikołajkowych Klimatów. W GOK Dywity z pięknymi ozdobami i rękodziełem wystawi się ponad 20 wystawców, a w dywickiej Stodole na targowisku wiejskim będzie pyszna żywność od lokalnych producentów i rolników.

Mikołajkowe Klimaty to przedświąteczna impreza w Dywitach, która cieszy się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy, ale również gości z Olsztyna. Od kilku lat odbywa się ona w dwóch miejscach: Gminnym Ośrodku Kultury i Stodole w Dywitach. W pierwszym miejscu znajdziecie coś dla ducha, a w drugim dla ciała. Od godz. 10 do 17 w GOK Dywity wystawi się ponad 20 stoisk rękodzielników z cudnymi dziełami sztuki, które pięknie ozdobią wszystkie domy.

Do stoiska pełnego pachnących pierników i woskowych ozdób zaprasza Sylwia Włodarczyk ze Słup. Artystka ludowa, Krystyna Tarnacka, na Kiermaszu wystawi słomiane gwiazdki, lniane zabawki oraz ziołową kosmetykę. Tradycyjnie dywicki GOK odwiedzi też Dom Pomocy Społecznej w Grazymach ze swoją przepiękną ceramiką.
R E K L A M A
banner
– Warte podkreślenia jest to, że każdy z obecnych artystów prezentuje rzeczy niespotykane, o wyjątkowej stylistyce – podkreśla Aneta Fabisiak-Hill, dyrektor GOK Dywity.

Kiermaszowi towarzyszyć będą warsztaty „Las w słoiku”, w trakcie których uczestnicy będą mogli, pod okiem instruktorki Anety Jabłońskiej-Wiącek, wyczarować popularne mini ogrody zaklęte w szkle. W trakcie imprezy działać będzie także słodka kawiarenka prowadzona przez „Gościniec Warmiński”. Warsztaty „Las w słoiku” odbędą się w dwóch grupach. Grupa pierwsza godzina 11, grupa druga godzina 12. Opłata za udział w warsztatach 10 złotych od osoby. Zapisy pod numerem telefonu: 89 5120123.

Z kolei od godz. 9 do 13 w dywickiej Stodole na targowisku wiejskim królować będzie pyszna żywność od lokalnych producentów i rolników, a dodatkowo pojawi się też kilka stoisk z rękodziełem. Na jarmarku w Stodole będzie można kupić: kiełbasy, sery, miody, jaja, garmażerkę, ryby świeże, wędzone i przetworzone, chleb, zioła, oleje tłoczone na zimno, słodkości, wypieki i wiele innych smakołyków. Z GOK do Stodoły i z powrotem w godz. 10-13 zawiezie was bezpłatnie Eko Bus Świętego Mikołaja. Na pokładzie pojazdu będzie oczywiście Mikołaj, który poczęstuje podróżnych słodkościami. Organizatorem wydarzenia jest GOK Dywity i Gmina Dywity.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl