Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-12-07 13:57 | Rozmiar tekstu: A A A

„Lekcja martwej mowy” z Pawłem Jaszczukiem

Olsztyn24
Głos zabiera Paweł Jaszczuk | Więcej zdjęć »
W mikołajkowy (6.12) wieczór, o godzinie 17.30, Miejska Biblioteka Publiczna w Olsztynie zaprosiła na spotkanie autorskie z Pawłem Jaszczukiem - dramaturgiem i prozaikiem, twórcą kryminałów m.in. o lwowskim dziennikarzu Jakubie Sternie do Planety 11. Laureat prestiżowej Nagrody Wielkiego Kalibru opowiedział dziennikarce Ewie Zdrojkowskiej o swojej najnowszej powieści „Lekcja martwej mowy”, która niedawno trafiła do księgarń.

O książce:

Jakub Stern powraca!
Wojna z bolszewikami w 1920, okupacja sowiecka Lwowa w 1939, wydarzenia marcowe oraz interwencja wojsk Układu Warszawskiego w Czechosłowacji w 1968 roku, stanowią tło historyczne Lekcji martwej mowy, w którą wplątana została dziennikarska para: Jakub Stern i Wilga de Brie z przedwojennego „Kuriera”.
R E K L A M A
banner
Jakub Stern wraca do Lwowa z misją. Po co? Kto mu pomaga, a kto przeszkadza? Czego boi się Gomułka? Czym jeszcze nas zaskoczy nietuzinkowy dziennikarz?

Nowa powieść Pawła Jaszczuka to intrygująca mieszanka sensacji, emocji i tajemnic trzymająca w napięciu do ostatniej strony.

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o genezie książki, jej podłożu historycznym oraz metodach pracy twórczej autora. Nie zabrakło też śpiewu z gitarą w dłoni, wspomień oraz prezentacji fragmentów „Lekcji martwej mowy” w interpretacji aktora Jarosława Borodziuka.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo spotkania.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Spotkanie autorskie z Pawłem Jaszczukiem w Planecie 11

06-12-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl