Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-12-09 14:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Zespół Wokalny Pielęgniarek „Vox Cordis” śpiewa już 5 lat

Olsztyn24
Jubileusz Zespołu Wokalnego Pielęgniarek „Vox Cordis” | Więcej zdjęć »
„Vox Cordis” - działający przy szpitalu MSWiA w Olsztynie zespół wokalny złożony z pielęgniarek obchodzi w tym roku jubileusz 5-lecia działalności. Koncert jubileuszowy odbył się w piątkowy (8.12) wieczór w Urzędzie Miasta Olsztyna.

Zespół został założony przez Annę Wrzosek i Brygidę Kondracką oraz Warmińsko-Mazurski Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr kierowany przez Barbarę Rytwińską. W roku jubileuszu zespół popularyzuje głównie piosenki polskie, zaprasza do wspólnego śpiewania w zakładach pomocy społecznej, w Poliklince MSWiA. Celem zespołu jest terapia piosenką, ukierunkowana na edukację kulturalną środowiska szpitalnego, ludzi ciężko chorych, schorowanych, starych, emerytowanego personelu medycznego oraz promocja twórczości lokalnej, ludowej i patriotycznej.

Zespół śpiewał m.in. w Domu Pomocy Społecznej dla Chorych na Alzheimera „Dar serca”, w Domu Pomocy Społecznej dla Chorych na Cukrzycę, w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”, w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji z Warmińsko-Mazurskim Centrum Onkologii
R E K L A M A
banner
Vox Cordis włączył się też do obchodów 140. rocznicy urodzin Feliksa Nowowiejskiego poprzez wykonania repertuaru, w którym  znalazły się opracowania pieśni naszego wielkiego kompozytora. Zespół wyjeżdżał na koncerty do Warszawy, Spychowa, Jerutek, Jonkowa, Gietrzwałdu, Stawigudy.

Podczas jubileuszowego koncertu, podczas którego pielęgniarki wykonały m.in. hymn pielęgniarski, pieśni patriotyczne, popularne i ludowe. Nie zabrakło także kolędy.

Z okazji jubileuszu przwie wszystkie członkinie zespołu zostały wyróżnione honorowymi odznakami Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Złotą odznakę otrzymała współzałożycielka zespołu Anna Wrzosek. Odznaki brązowe otrzymały: Grażyna Gradkowska, Zofia Kamińska, Bożena Mróz, Grażyna Jastrzębska, Jolanta Ewertowska, Grażyna Kurek, Bożena Utko, Elżbieta Cygan, Joanna Gumińska, Elżbieta Enerlich, Dorota Adamczyk, Anna Głódź, Krystyna Woźnicka, Elżbieta Choroszucha.

W jubileuszowej uroczystości wziął udział prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.
Z D J Ę C I A
F I L M Y
G A L E R I A
Komentarze [1]
~Anna Wrzosek / 2017-12-09 21:57
Miła redakcjo zwracam się z prośbą o przekazanie podziękowań Dziękuję Panu Prezydentowi miasta Olsztyna za piękną uroczystość jubileuszową naszego zespołu Dziękuję pani Gabrieli Konarzewskiej dyrektor Wydziału Kultury za przygotowania do tego jubileuszu . Dziękuję pani Prezes W-M Oddziału PZCHiO Barbarze Rytwińskiej, że wspierała nas od początku powstania zespołu. .Dziękuję Przewodniczącej i całemu Zarządowi Okręgowej Izby PiP w Olsztynie, za wspieranie finansowe na opłacenie instruktora i akompaniatora pana Damiana Michałowskiego,przygotowuje nas i jeżdzi z nami do naszych słuchaczy i na wybrane przeglądy zespołów. Dziękuję Dyrekcji Szpitala MSWiA w Olsztynie za to że mamy miejsce na próby. Miła Redakcjo zdjęcia są b.ładne. Powoli zbliżają się Święta Bożego Narodzeniai, z tej okazji składam najlepsze życzenia spokojnych ,radosnych świąt,dobrego wypoczynku . Anna wrzosek
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Jubileuszowy koncert zespołu „Vox Cordis” w Olsztynie

08-12-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl