Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2017-12-15 21:14 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńskie szpitale na podium 14. Rankingu Szpitali 2017

Olsztyn24
Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie został uhonorowany tytułem „Najlepszy szpital niezabiegowy w kraju”, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie zajął I miejsce w kraju w kategorii szpitali pediatrycznych, zaś Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie 16. miejsce w skali kraju w Rankingu szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych.

Tak prezentują się wyniki opublikowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia i dziennik Rzeczpospolita ogólnopolskiego 14. Rankingu Szpitali 2017, będącego częścią realizowanego od trzech lat ogólnopolskiego programu Bezpieczny Szpital Przyszłości. Łącznie w rankingu w różnych kategoriach wzięły udział 204 szpitale.

Ranking powstał na podstawie opracowanej przez CMJ i wysyłanej do szpitali ankiety. Zawiera ona niemal trzysta pytań dotyczących infrastruktury szpitalnej, jakości opieki, komfortu pobytu pacjenta w szpitalu, zakażeń, uzyskanych certyfikatów i sytuacji finansowej placówki. Szczegółowej ocenie poddano aż 15 obszarów działalności dzielących się na trzy zasadnicze: zarządzanie, opieka i jakość. Do rankingu zgłosiły się w tym roku 204 szpitale, dysponujące 40 proc. bazy łóżkowej, w których leczono prawie 60 proc. pacjentów w Polsce. Tyle odpowiedziało na 1050 ankiet wysłanych przez CMJ do wszystkich placówek mających zarejestrowaną działalność szpitalną.
R E K L A M A
banner
Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się wczoraj (14.12) w Warszawie z udziałem wiceministra zdrowia Marka Tombarkiewicza i Haliny Kutaj-Wąsikowskiej - dyrektora Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, którzy wręczali statuetki i pisma gratulacyjne przedstawicielom najlepszych placówek.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl