Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
wb | 2017-12-17 23:39 | Rozmiar tekstu: A A A

I po jarmarku...

Olsztyn24
IX Warmiński Jarmark Świąteczny | Więcej zdjęć »
W niedzielę (17.12) o godz. 20. oficjalnie zakończył się IX Warmiński Jarmark Świąteczny. W ostatnim dni imprezy na olsztyńskiej starówce pojawiły się tłumy mieszkańców miasta i turystów.

Przez cztery dni na Starym Mieście i na Targu Rybnym w Olsztynie można było cieszyć się świątecznie przystrojonymi straganami z rękodziełem, tradycyjną żywnością, pieczywem i ciastami. Nad starówką unosił się charakterystyczny zapach grzanego wina. Było co zjeść i wypić. W czwartek i sobotę na Targu Rybnym zaprezentowała się m.in. Rada Osiedla Śródmieście, serwując gościom jarmarku pyszną białą kiełbasę w sosie pieczarkowym.

Ze sceny staromiejskiej rozbrzmiewały kolędy i pastorałki. W ciągu czterech dni jarmarku na scenie wystąpiło kilkanaście „podmiotów wykonawczych” - chóry, grupy teatralne, zespoły reprezentujące olsztyński szkoły i przedszkola, jak i profesjonalni wykonawcy.
R E K L A M A
banner
Starówka, jak zawsze podczas świątecznych jarmarków, błyszczała świątecznymi iluminacjami, wśród których wyróżniał się piernikowy dom na Targu Rybnym. Atrakcyjnie oświetlone były też instalacje: zaprzężone w karetę renifery, wielkie paczki na prezenty i czy ogromna bombka choinkowa. Nie można też zapomnieć o świątecznym oświetleniu elewacji kamienic na Starym Mieście ze świątecznymi akcentami.

Dodajmy jeszcze, że IX Warmiński Jarmark Świąteczny dwukrotnie odwiedził Św. Mikołaj z Rovaniemi. Gość z Laponii był obecny w czwartek podczas oficjalnego otwarcia imprezy oraz w sobotę, kiedy spotkał się z dziećmi. Brakowało tylko białego śniegu.

Z D J Ę C I A
G A L E R I A
Komentarze [3]
~mibo / 2017-12-19 11:30
Jarmarkiem byłam zachwycona. Niestety, ale w sobotę wieczorem (18 -20) było tak brudno, że aż wstyd! Z koszy śmieci "wychodziły", nikt tego nie sprzątał. Widziałam jak właściciele stoisk ogarniali z grubsza, ale niestety nikt tego nie wywoził. Uważam, że przy takiej imprezie i takich tłumach wywóz śmieci winien odbywać się baaardzo systematycznie. Właśnie te śmieci na ziemi psuły piękny efekt Jarmarku. i nie jestem czepliwa.
~xxl / 2017-12-19 09:36
Za krótko! Nie zdążyłam być.
~stary malkontent / 2017-12-18 13:44
było cudownie. Szkoda, że jarmark trwał tylko kilka dni a nie aż do świąt.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Galeria zdjęć do artykułu
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl