Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2017-12-21 19:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Objazdem z Os. Generałów do al. Warszawskiej znowu można przejechać

Olsztyn24
Ten objazd był już dwukrotnie wykorzystywany | Więcej zdjęć »
Kierowcy znowu będą mogli przejechać z Jarot i os. Generałów ulicą Gen. Maczka w kierunku al. Warszawskiej. Objazd funkcjonuje od dzisiejszego (21.12) południa.

Objazd działał podczas pierwszego etapu realizacji inwestycji tramwajowej oraz w ostatnich miesiącach przy okazji modernizacji ul. Leonharda. Zakończenie prac przy ul. Leonharda nie poprawiło jednak wystarczająco sytuacji drogowej również w południowych osiedlach Olsztyna. Wielu kierowców było niezadowolonych z zamknięcia objazdu.

- Dostałem w tej sprawie wiele listów oraz zapytań ze strony radnych, jak też organizacji i ruchów społecznych - wyjaśnia Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Wychodząc naprzeciw zawartym w nich postulatom poprosiłem Komisję Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o ponowne przeanalizowanie sytuacji. Na posiedzeniu 19 grudnia komisja pozytywnie zaopiniowała otwarcie przejazdu.
R E K L A M A
banner
Organizacja ruchu na objeździe jest taka sama jak poprzednio, gdy przejazd funkcjonował. Kierowcy pojazdów osobowych będą mogli przedostać się jednokierunkowo z os. Generałów do al. Warszawskiej. Tym samym uciążliwości wynikające ze wzmożonego ruchu dla osób mieszkających przy tej trasie dotyczyć będą głównie godzin porannego szczytu komunikacyjnego.

- To nie była łatwa decyzja. Dlatego mieszkańców osiedla Brzeziny, a w szczególności z ulicy prof. Szostkiewicza, proszę o wyrozumiałość - mówi prezydent Olsztyna.

Ze względu na realizowane w Olsztynie prace drogowe, przywrócone dzisiaj rozwiązanie najprawdopodobniej będzie utrzymane do momentu oddania do użytku południowej obwodnicy Olsztyna. Dopiero wówczas zostanie przeanalizowana konieczność pozostawienia lub likwidacji przejazdu.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl