Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-01-05 16:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Elżbieta Wójtowicz z Olsztyna na podium konkursu „Położna na medal”

Olsztyn24
Elżbieta Wójtowicz zajęła II miejsce w konkursie (fot. mat. pras.)
Zakończyła się 4. edycja kampanii społeczno–edukacyjnej „Położna na medal” organizowanej przez Akademię Maluch Alantan. W konkursie przeprowadzonym w ramach kampanii wybrane zostały najlepsze położne w Polsce i w poszczególnych województwach. Łącznie oddano 19 112 głosów. Drugie miejsce w konkursie na najlepszą położną w Polsce zajęła Elżbieta Wójtowicz z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie, która zdobyła 1 250 głosów.

Położna to jeden z najstarszych zawodów. To właśnie ona przygotowuje przyszłe matki do porodu, edukuje kobiety, sprawuje opiekę nad matką i niemowlęciem w pierwszych tygodniach życia. Jest ona dla wielu kobiet gwarancją bezpieczeństwa, najlepszym źródłem informacji związanych z najważniejszym dla kobiety momentem – porodem. Poza wiedzą powinna ona wyróżniać się empatią, wyrozumiałością i cierpliwością. Aby podnosić świadomość społeczeństwa na temat roli położnej w opiece okołoporodowej, powstał plebiscyt na najlepszą położną w Polsce. Jest on jednym z elementów kampanii społeczno–edukacyjnej „Położna na medal”.

Pierwsze miejsce i tytuł „Położnej na medal” otrzymała Monika Wójcik z liczbą głosów 1 366. Laureatka ko kursu ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Od 2009 roku zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystuje na Oddziale Noworodków w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.
R E K L A M A
banner
Na drugim miejscu uplasowała się Elżbieta Wójtowicz z liczbą głosów 1 250, przez 34-letnie życie zawodowe związana z pracą w trakcie porodowym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Olsztynie.

Trzecie miejsce zajęła Marzena Langner-Pawliczek, na którą oddano 827 głosów, od 29 lat związana z oddziałem ginekologiczno–położniczym w Knurowie. W 2015 roku rozpoczęła pracę jako położna środowiskowa w poradni nr 5 w Knurowie.

Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 9 marca podczas Gali Finałowej kampanii.

- Cieszymy się, że nasz plebiscyt przyciąga szerokie grono zainteresowanych. W tym roku cała społeczność zaangażowana w konkurs „Położna na medal” oddała ponad dziewiętnaście tysięcy głosów. To pokazuje nam, że nasza inicjatywa to doskonała okazja do podziękowania położnym za ich opiekę i zaangażowanie w opiece nad kobietami i ich dziećmi - powiedziała Iwona Barańska z Akademii Malucha Alantan, organizatora konkursu i kampanii.

Zakończona 31 grudnia 2017 roku kampania społeczno–edukacyjna „Położna na medal”, w ramach której przeprowadzono konkurs, organizowana jest od czterech lat. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z koniecznością podnoszenia standardów i jakości opieki okołoporodowej w Polsce poprzez edukację i promocję dobrych praktyk. Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan, która od lat angażuje się w propagowanie bezpiecznego i zdrowego stylu życia dzieci i rodziców oraz podnoszenie świadomości społecznej związanej z opieką okołoporodową i wychowaniem dzieci.

Patronat nad wydarzeniem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, Polskie Towarzystwo Położnych, Fundacja Rodzić po Ludzku, Stowarzyszenie Dobrze Urodzeni.

Komentarze [3]
~Ewa S / 2018-01-06 19:10
Pani Elu gratulujemy pozdrawiamy bardzo się cieszymy z sukcesu
~ / 2018-01-06 11:17
Serdeczne gratulacje ,wszystkiego najlepszego,dużo zdrowia.
~Jacek S. / 2018-01-05 23:02
Gratulujemy z Monika i dzieciakami które przyszly na swiat przy pomocy pani Eli. Pozdrawiamy!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl