Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-01-05 16:28 | Rozmiar tekstu: A A A

Prezydent wstrzymał planowaną wycinkę drzew nad Jeziorem Długim

Olsztyn24
Rosnące nad jez. Długim topole mają 60-70 lat
Prezydent Olsztyna zdecydował o wstrzymaniu zaplanowanej wycinki części drzew rosnących wzdłuż brzegów Jeziora Długiego. Prezydent uznał, że wycinka spowodowałaby poważną szkodę dla przyrody oraz wyglądu popularnego wśród olsztynian miejsca.

Miasto zleci wykonanie niezależnej ekspertyzy, która ma wskazać rosnące nad brzegami Jeziora Długiego drzewa znajdujące się w najgorszej kondycji oraz możliwość rozłożenia prac wycinkowych w czasie. Jednocześnie stan drzew będzie na bieżąco monitorowany przez specjalistów zajmujących się zielenią.

W planach było usunięcie ponad 70. okazów topól – przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa osób korzystających z infrastruktury otaczającej Jezioro Długie. Łamiące się, spadające na ścieżkę rowerową i deptak suche konary zagrażały zdrowiu spacerowiczów  i rowerzystów. Poza tym korzenie niszczyły infrastrukturę, co również może prowadzić do groźnych zdarzeń.
R E K L A M A
banner
Topole, które wskazane zostały do wycinki, posadzone zostały około 80 lat temu (ok. 1935 roku). Natomiast gatunki rosnące nad brzegami Jeziora Długiego wchodzą w tzw. wiek starczy (około 60-70 lat). Oznacza to, że drzewa te są u kresu życia, co potwierdza m.in. schnięcie ich koron. To wiąże się z koniecznością zastępowania obumierającego drzewostanu nowym.

Komentarze [4]
~Wyrok tylko odroczono / 2018-01-09 09:33
LUDZIE, CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM. "Miasto zleci wykonanie niezależnej ekspertyzy, która ma wskazać rosnące nad brzegami Jeziora Długiego drzewa znajdujące się w najgorszej kondycji oraz możliwość rozłożenia prac wycinkowych w czasie. " A potem się wytnie rach ciach ciach....
~ika / 2018-01-08 10:44
jakiś cud?
~Tokyo / 2018-01-07 18:51
A do kiedy wstrzymał?
~Robert / 2018-01-07 12:54
Bardzo ąadra i roztroptna decyzja!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl