Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf.pras. | 2018-01-13 15:15 | Rozmiar tekstu: A A A

Harcerze zachęcają do „wymiany ciepła”

Olsztyn24
W tym miejscu można pozostawić ubrania | Więcej zdjęć »
Przed ratuszem stanęła konstrukcja z wieszakiem na ciepłe ubrania, którymi chcemy podzielić się z potrzebującymi.

- Idea akcji jest prosta - czytamy na oficjalnym profilu organizatorów ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła”. - Wystarczy ustawić wieszak, powiesić ciepłe ubranie na początek, pozwolić, by ubrań przybywało, a potrzebujący bez skrępowania brali czego im trzeba.

W czwartek (11.01) przed olsztyńskim ratuszem pojawiła konstrukcja, w której każdy może zostawić jakieś ciepłe ubranie. Wieszak stanął w tym miejscu z inicjatywy harcerzy z Hufca Warmińskiego ZHP.
R E K L A M A
banner
- Akcja ta nie polega tylko na oddawaniu - przekonują harcerze. - Oczywiście, jest ona przede wszystkim skierowana do osób potrzebujących, których nie stać na nowe ubranie. Jeśli natomiast zapomniałeś wziąć z domu rękawiczek czy szalika, to nie krępuj się i bierz, o to w tym właśnie chodzi. Przy następnej okazji to właśnie ty możesz zostawić coś na wieszaku.

Na razie w Olsztynie znajduje się jeden taki wieszak, ale harcerze liczą, że w najbliższym czasie pojawią się kolejne.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~Ala / 2018-01-16 23:06
Uważam ten pomysł za doskonały. Nieraz nie ubrałam się odpowiednio, bo słonko świeciło i wydawało mi się, że jest cieplej, a w drodze zęby szczękały. Poza tym czasem "wyrastamy" z ubrań całkiem dobrych i szkoda wyrzucać.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl