Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2017-08-04 16:07 | Rozmiar tekstu: A A A

Harcerze z ZHP walczą o prawo organizacji światowego zlotu harcerzy i skautów

Olsztyn24
Podpisanie porozumienia w Urzędzie Marszałkowskim | Więcej zdjęć »
Od 1913 roku skauci z całego świata biorą udział w międzynarodowych zlotach skautowych World Scout Jamboree. O organizację XXV zlotu, który odbędzie się w 2023 roku, walczą polscy harcerze z ZHP oraz skauci z Korei Południowej. Pomysł zorganizowania zlotu w Polsce, w tym również na Warmii i Mazurach, poparł dzisiaj (4.08) marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, podpisując z harcerzami stosowne porozumienie.

Akcję promującą Polskę jako miejsce „Home Hospitality” XXV Światowego Jamboree Skautowego Związek Harcerstwa Polskiego prowadzi już od kilku lat. O tym, czy działania naszych harcerzy okażą się skuteczne, dowiemy się już w połowie sierpnia. Wtedy to, podczas światowego zjazdu skautów w Baku, stolicy Azerbejdżanu, reprezentanci ponad 100 krajów zdecydują, czy zlot odbędzie się w Polsce, czy też w Korei Południowej. Polską kandydaturę wspierają m.in. władze samorządowe regionów, w których gościliby skauci z różnych rejonów świata.

- Światowe jamboree skautowe to wielka szansa promocji naszego kraju i regionów, w tym Warmii i Mazur - powiedział marszałek Brzezin przed podpisaniem porozumienia. - Przez obecność harcerzy i skautów z całego świata w Polsce, w regionach, będziemy mogli bardzo mocno promować miejsca naszego codziennego życia.
R E K L A M A
banner
Zawarte dzisiaj porozumienie pomiędzy marszałkiem województwa Gustawem Markiem Brzezinem, a przedstawicielami Związku Harcerstwa Polskiego: Grzegorzem Woźniakiem - członkiem Głównej Kwatery ZHP, Jakubem Ziętym - komendantem Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP i Dorotą Jeżowską-Olszewską - skarbnikiem chorągwi, to swoisty list intencyjny, w którym strony zadeklarowały chęć współpracy przy organizacji „Home Hospitality” XXV Światowego Jamboree Skautowego Polska 2023. Szczegółowe zasady współdziałania zostaną ustalone, gdy Polska zostanie gospodarzem zlotu.

Na mocy tego samego porozumienia, marszałek województwa będzie też wspierać organizacyjnie wydarzenia poprzedzające XXV Światowe Jamboree Skautowe, czyli Zlot ZHP, organizowany w dniach 6-16 sierpnia 2018 roku jako obchody 100-lecia Niepodległości Państwa Polskiego oraz 100-lecia Zjazdu Zjednoczeniowego Związku Harcerstwa Polskiego.

Więcej o podpisaniu porozumienia w naszej wideorelacji z wydarzenia w Urzędzie Marszałkowskim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie porozumienia w sprawie XXV Światowego Jamboree Skautowego Polska 2023

04-08-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl