Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Iwona Kieda | 2018-01-16 12:32 | Rozmiar tekstu: A A A

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie zwycięzcą konkursu Popularyzator Nauki 2017

Olsztyn24
Prof. Mariusz Piskuła odbiera statuetkę laureata konkursu (fot. archiw. IRZiBŻ PAN w Olsztynie)
Organizowany przez Serwis PAP Nauka w Polsce i Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego konkurs o tytuł Popularyzatora Nauki 2017 rozstrzygnięty! Wyniki 13. edycji konkursu ogłoszono wczoraj (15.01) w Warszawie, podczas uroczystej gali w Centrum Nauki Kopernik.

Konkurs Popularyzator Nauki jest najstarszym i najbardziej prestiżowym w Polsce konkursem, w którym nagradzani są uczeni, ludzie mediów, instytucje oraz społecznicy, których pasją jest dzielenie się wiedzą i odsłanianie tajemnic współczesnej nauki w sposób przystępny dla każdego.

Instytut Rozrodu Zwierząt i Badan Żywności PAN w Olsztynie zwyciężył w kategorii „Instytucje Naukowe”. Kapituła konkursu doceniła ponad dziesięcioletnią działalność popularnonaukową naukowców instytutu, jej różnorodność i jakość przekazywanych informacji. Instytut może poszczycić się organizacją najważniejszej imprezy promującej naukę w Europie – Nocy Naukowców, która w Olsztynie odbywa się pod hasłem „Fusion Night”. Setki eksperymentów, doświadczeń, warsztatów i spotkań z badaczami zaspokoiły apetyt już niemal 50. tysięcy pasjonatów nauki. Flagową imprezą Instytutu jest też Piknik Polskiej Akademii Nauk „Nauka też Sztuka!”, który odbywa się w samym sercu olsztyńskiej starówki. Wyprowadzając naukę z niedostępnych laboratoriów do centrum miasta naukowcy docierają do sceptyków naukowych odkryć, którzy czasami po raz pierwszy mają możliwość przyjrzenia się efektom pracy badawczy z bliska i przekonują się jak ważną rolę odgrywają one w naszym codziennym życiu.
R E K L A M A
banner
W popularnonaukowym portfolio Instytutu znajdziemy też m.in. mobilne warsztaty w warmińsko-mazurskich szkołach, naukowe ferie, dni otwarte, udział w konferencjach Polskiej Akademii Dzieci, Olsztyńskich Dniach Nauki i w Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

Laureatów tytułu Popularyzator Nauki wybrała Kapituła konkursu, w skład której weszli m.in. Robert Firmhofer – dyrektor Centrum Nauki Kopernik, red. Krzysztof Michalski – dziennikarz naukowy Polskiego Radia, Magdalena Fikus – popularyzatorka nauki, współorganizatorka warszawskiego Festiwalu Nauki, a także laureaci ubiegłorocznych edycji konkursu, przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz serwisu PAP Nauka w Polsce. Przewodniczącym Kapituły jest prof. Michał Kleiber – jeden z inicjatorów konkursu, wieloletni prezes PAN.

Konkurs Popularyzator Nauki jest organizowany od 2005 roku. Wśród dotychczasowych laureatów konkursu są m.in.: neurobiolog prof. Jerzy Vetulani, autor telewizyjnych programów popularnonaukowych red. Wiktor Niedzicki, archeolog prof. Andrzej Kokowski, a także firmy np. SAMSUNG i instytucje, np. Centrum Nauki Kopernik, Polska Akademia Dzieci czy Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego.

Iwona Kieda

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl