Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d./inf.pras. | 2018-01-18 23:39 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowy rezonans magnetyczny dla pacjentów z województwa warmińsko-mazurskiego

Olsztyn24
Rezonans udostępniony pacjentom w Olsztynie (fot. Affidea)
Od wczoraj (17.01) pacjenci z województwa warmińsko-mazurskiego mogą korzystać z nowoczesnego rezonansu magnetycznego w olsztyńskim Centrum Diagnostycznym Affidea. Placówka zlokalizowana na terenie Miejskiego Szpitala Zespolonego w Olsztynie oferuje pacjentom badania przy użyciu 1,5-teslowego rezonansu magnetycznego Optima MR450w 1.5T z systemem Gem Suite. Urządzenie umożliwia komfortową i bezbolesną diagnostykę w onkologii, w tym raka piersi oraz szeregu innych, także nieonkologicznych schorzeń.

Badanie metodą rezonansu magnetycznego (MR) jest bezbolesną, nieinwazyjną i bezpieczną techniką diagnostyczną. Nie wykorzystuje promieniowania rentgenowskiego, tylko naturalne właściwości magnetyczne ludzkiego ciała. Za pomocą badania metodą MR możliwe jest uzyskanie obrazów ośrodkowego układu nerwowego, tkanek miękkich i innych narządów wewnętrznych. Obecnie jest to najdokładniejsza metoda obrazowania. Pokazuje różnice pomiędzy tkankami a narządami oraz umożliwia wykonywanie przekrojów w dowolnej płaszczyźnie. Precyzyjność tych badań pozwala na wykrycie bardzo wczesnych zmian nowotworowych, co w połączeniu z odpowiednią metodą leczenia daje pacjentom dużo większe szanse na pokonanie choroby.

Nowy aparat w olsztyńskiej placówce wyposażony jest w szeroki, jasno oświetlony tunel oraz umożliwia położenie pacjenta do badania w pozycji „stopy do przodu”. Pozwala to na bezstresową diagnostykę stanu zdrowia. Innowacyjne rozwiązania umożliwiają przeprowadzenie badania u pacjentów z klaustrofobią. Dodatkowo w urządzeniu zastosowana została technologia ograniczenia emisji hałasu (Acoustic Reduction Technology, ART) — podczas przeprowadzania badań mózgu, kręgosłupa i układu mięśniowo-szkieletowego bez pogorszenia jakości obrazu. Technologia ta pozwala na zmniejszenie hałasu emitowanego w trakcie badania. Nowoczesna technologia zastosowana w aparacie daje możliwość obrazowania większego obszaru anatomicznego przy mniejszej liczbie skanów.
R E K L A M A
banner
Jako pierwsi z nowego aparatu skorzystali przedstawiciele Olsztyńskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego oraz podopieczny Fundacji Przyszłość dla Dzieci, którym Affidea ufundowała bezpłatne badania rezonansem magnetycznym w nowo otwartej pracowni.

- Dla chorych na stwardnienie rozsiane rezonans magnetyczny to obecnie najważniejsze badanie, pozwalające na wykrycie aktywnych zmian demielinizacyjnych w mózgu i rdzeniu kręgowym, a także na monitorowanie aktywności choroby i ocenę skuteczności leczenia - wyjaśnia Urszula Dudko, przewodnicząca Oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego w Olsztynie. - Dziękujemy za możliwość skorzystania z ufundowanych przez Affidea badań. Życzyłabym wszystkim chorym możliwości dostępu do tak doskonałej diagnostyki, a przede wszystkim jak najkrótszego czasu oczekiwania na badanie.

Olsztyńskie centrum medyczne Affidea jest drugą otwartą placówką tej firmy w Polsce. Otwarte zostało w czerwcu 2001 roku. Centrum oferuje badania wykonane na tomografie komputerowym, rezonansie magnetycznym, RTG i USG.

Komentarze [2]
~Tylkp prywatni pacjeci / 2018-01-30 08:41
Niestety to prawda tylko prywatnie mozna skorzystać.Tak ze tyle se pacjeci skorzystaja powinni chociaż robic osobom którzy maj klaustrofobie ale niestety zsplac 590zl.i od reki masz
~I na tym koniec dobroczynności / 2018-01-21 09:11
Bo na nowym aparacie badani są tylko pacjenci prywatni
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl