Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-01-21 15:24 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie można zameldować się przez Internet

Olsztyn24
Olsztyński ratusz
Od 1 stycznia tego roku meldunek na pobyt stały lub czasowy w Olsztynie można uzyskać bez wychodzenia z domu. Miasto udostępniło mieszkańcom nową e-usługę uruchomioną przez Ministerstwo Cyfryzacji w porozumieniu z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z usługi już korzysta kilka osób dziennie.

Podstawowym warunkiem jest posiadanie profilu zaufanego, dzięki któremu można potwierdzić swoją tożsamość w sieci. Sama procedura meldunkowa jest stosunkowo prosta. Pierwszym krokiem jest wizyta na stronie www.obywatel.gov.pl, gdzie wybieramy usługę „meldunek”, potwierdzamy swoją tożsamość i wybieramy opcję, o którą nam chodzi (meldunek stały, pobyt czasowy, zameldowanie dziecka itp.).

Ważnym elementem procedury jest załączenie skanów wymaganych dokumentów, m.in. pełnomocnictw,  dokumentów potwierdzających tytuł prawny do lokalu, oświadczenia właściciela lub innego podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu, potwierdzające pobyt w lokalu. Bez tych załączników formularz meldunkowy będzie nieważny. Oczywiście system podpowie, jakie dokumenty należy zamieścić.
R E K L A M A
banner
Usługa jest całkowicie bezpłatna. Podobnie jak oświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały, o który nie musimy dodatkowo wnioskować. Opłatą 17 zł objęte jest jedynie zaświadczenie o zameldowaniu czasowym.

E-meldunek jest kolejną usługą urzędu z jakiej olsztynianie mogą skorzystać nie wychodząc z domu. Więcej e-usług na stronie:www.cyfrowy.olsztyn.eu

Komentarze [1]
~allensteiner / 2018-01-23 14:20
A wniosek o tzw. kartę seniora trzeba osobiście przynieść do ratusza. To która urzędowa czynność jest ważniejsza i poważniejsza?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl