Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-01-25 14:51 | Rozmiar tekstu: A A A

Nowe narzędzia w rękach olsztyńskich policjantów

Olsztyn24
Uroczysta zbiórka policjantów w CRS Ukiel w Olsztynie | Więcej zdjęć »
Trzy nowe samochody i cztery psy służbowe trafiły dzisiaj (25.02) do służby w Komendzie Miejskiej Policji w Olsztynie. Przekazanie nowych narzędzi policyjnej pracy nastąpiło na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w Olsztynie podczas uroczystej zbiórki kadry kierowniczej olsztyńskiej komendy z udziałem komendanta wojewódzkiego Policji insp. Tomasza Klimka, starosty olsztyńskiego Małgorzaty Chyziak, wiceprezydenta Olsztyna Jarosława Słomy, przedstawiciela wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztofa Kuriaty oraz wójtów i burmistrzów z terenu Powiatu Olsztyńskiego.

Nowe pojazdy, które przekazano dzisiaj policjantom to oznakowane Volkswagen T6 i Kia Ceed oraz „cywilny” Opel Combo. Volkswagen trafi do wydziału interwencyjnego olsztyńskiej komendy, zaś Kia oddana została policjantom wydziału ruchu drogowego, natomiast Opel wykonywał będzie zadania administracyjne, głównie w zakresie przewożenia przesyłek pocztowych i dokumentów służbowych, a także zaopatrzenia jednostek i komórek organizacyjnych KMP.

Volkswagen został zakupiony ze środków przeznaczonych na realizację Programu Modernizacji Policji. Radiowóz Kia sfinansowana została z funduszy unijnych, z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, natomiast na zakup Opla złożyło się 12 samorządów gminnych działających na terenie Powiatu Olsztyńskiego. Wszystkie trzy pojazdy kosztowały łącznie 300 tys. złotych.
R E K L A M A
banner
Gmina Olsztyn i Powiat Olsztyńskie wyłożyły natomiast po 16 tys. złotych na zakup czterech psów służbowych. Dwa z nich to psy patrolowo-tropiące, które wraz z przewodnikami już przechodzą przeszkolenie w policyjnym ośrodku w Sułkowicach. Dwa pozostałe psy, do wykrywania narkotyków i materiałów pirotechnicznych, przeszkolenie rozpoczną w najbliższym czasie. Sfinansowany przez samorządy zakup psów pozwoli zwiększyć olsztyńskiej komendzie liczbę czworonogów w służbie do sześciu.

Więcej o przebiegu uroczystej zbiórki w CRS Ukiel w naszej wideorelacji z wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~barium / 2018-01-27 02:47
Pies narzedziem zwany...
~sam / 2018-01-26 10:38
Dlaczego tej "imprezy" nie zorganizowano na Starym Mieście lub w innym miejscu .Na zdjęciach ,wideo notoryczny brak widzów- mieszkańców Olsztyna.
~nic nie rozumiem? / 2018-01-26 10:25
Lans,lans jeszcze raz lans.Gdzie skromność? Pokażcie racje w działaniu.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Wypowiedź insp. Tomasza Klimka - komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie

25-01-2018

image galeria
Uroczysta zbiórka kadry kierowniczej KMP w Olsztynie

25-01-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl