Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
MBM | 2017-11-27 16:22 | Rozmiar tekstu: A A A

Smartfony dla dzielnicowych z powiatu

Olsztyn24
Starosta Małgorzata Chyziak przekazuje smartfony dzielnicowym (fot. SP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Dziewięć nowoczesnych, wodo- i wstrząsoodpornych smartfonów oraz cztery komputery do obsługi systemu zarządzania bezpieczeństwem publicznym – to sprzęt, którym będą się posługiwać dzielnicowi z powiatu olsztyńskiego. Zakup umożliwiła dotacja w wysokości 48 tysięcy zł z budżetu Powiatu Olsztyńskiego. Starosta olsztyński Małgorzata Chyziak przekazała pierwsze aparaty funkcjonariuszom z Biskupca i Barczewa, we wtorek telefony trafią także do Olsztynka i Dobrego Miasta.

- Bardzo się cieszę, że udało się nam znaleźć w budżecie powiatu środki na wyposażenie Państwa w smartfony. Mam nadzieję, że będą Wam dobrze służyły w codziennej pracy, która często bywa niedoceniana, a jest przecież trudna i bardzo ważna. Dzielnicowy to taki policjant pierwszego kontaktu, który ma najlepsze rozeznanie w swoim rewirze służbowym, zarówno jeśli chodzi o mieszkańców, jak i potencjalne zagrożenia - mówiła do dzielnicowych starosta Małgorzata Chyziak.

Rolę nowoczesnych aparatów podkreślił I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Olsztynie.
R E K L A M A
banner
– Komunikacja pomiędzy policją a społeczeństwem jest niezmiernie ważna. Dodatkowo te telefony są przystosowane do tego, by funkcjonariusze już wkrótce mogli się łączyć w Systemie Wspomagania Służb i korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń. Dzięki temu będą mieli możliwość przekazać informacje i zdjęcia z miejsca zdarzenia bezpośrednio dyżurnemu i kierownictwu odpowiedzialnemu za podjęcie decyzji. Z kolei dyżurny będzie mógł zlokalizować policjanta w czasie rzeczywistym, dzięki czemu po pierwsze funkcjonariusz będzie bardziej bezpieczny, a po drugie dyżurny będzie mógł skierować na miejsce służby, które są najbliżej zdarzenia – tłumaczył funkcjonalność programu kom. Marek Dumka.

W uroczystości przekazania smartfonów, oprócz dzielnicowych, uczestniczyli także dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Olsztynie Zbigniew Załuski, Komendant Komisariatu Policji w Barczewie kom. Mariusz Szczepański, Komendant Komisariatu Policji w Biskupcu podkom. Tomasz Didjurgeit, burmistrz Barczewa Lech Jan Nitkowski, Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podinsp. Bernadeta Ćwiklińska-Rydel ekspert Zespołu Informatyki KMP w Olsztynie podkom. Mirosław Cydzik.

Spotkanie było też okazją do rozmów na temat bezpieczeństwa w gminach i potrzebach Policji w powiecie olsztyńskim.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~cacuś / 2017-11-28 19:29
ładni ci ...policjanci. Jestem ciekawy, który z nich przebiegnie 100 metrów bez zawału..
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl