Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Piotr Przytuła | 2018-01-26 18:35 | Rozmiar tekstu: A A A

Premiera książki o Danucie Koryckiej w MBP

Olsztyn24
Spotkanie odbyło się w Bibliotece Multimedialnej Planeta 11 (fot. MBP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W Bibliotece Multimedialnej Planeta 11 w środę (25.01) miała miejsce uroczysta premiera książki Katarzyny Frankowiak, pt. „Portret aktorki. Moje dzieciństwo za kulisami teatru”. Autorka przedstawia w niej życiorys swojej mamy – Danuty Koryckiej – aktorki najważniejszych polskich scen teatralnych (Katowice, Bydgoszcz, Wrocław), w tym również tej olsztyńskiej.

Licznie zgromadzona w bibliotece publiczność mogła nie tylko bliżej przyjrzeć się losom bohaterki, ale również odbyć nostalgiczną podróż do Olsztyna lat sześćdziesiątych i Teatru im. Stefana Jaracza, znajdującego się ówcześnie pod kuratelą Aleksandra Sewruka, skupiającego takie osobistości, jak Roman Szmar czy Bohdan Głuszczak.

Wieczorowi autorskiemu towarzyszyła wystawa fotografii i prac plastycznych poświęconych Danucie Koryckiej. Rozmowę z Katarzyną Frankowiak przeprowadził Łukasz Ślusarczyk.
R E K L A M A
banner
Publikacja zostałą wydana w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Miejskiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Olsztynie i pod patronatem akcji „Olsztyn czyta”.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych od Gminy Olsztyn oraz Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl