Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
Grzegorz Białecki | 2018-01-29 21:43 | Rozmiar tekstu: A A A

Barczewianin ze złotym medalem Mistrzostw Polski Juniorów w szabli

Olsztyn24
Czarek Białęcki na MP Junioró w szabli
W dniach 27 i 28 stycznia w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w szabli. W zawodach wziął udział Cezary Białecki, mieszkaniec Barczewa, zawodnik MUKS Victor Warszawa.

Pierwszy dzień turnieju to walki indywidualne, w których Cezary Białecki był zaliczany do faworytów. Jak przystało na faworyta, Czarek rozpoczął turniej od 11 walk wygranych i jednej porażki. Do fazy pucharowej dostał się bez problemów.

Pierwszym przeciwnikiem w fazie pucharowej był zawodnik KKSZ Konin. Czarek pewnie wygrał ten pojedynek i awansował dalej. Drabinka pucharowa ułożyła się jednak tak, że trafił na kolegę klubowego. Po wyrównanej walce Czarek niespodziewanie uległ koledze i zakończył turniej tylko na 11. miejscu. Była dla obserwatorów tego turnieju była to niemiła niespodzianka.
R E K L A M A
banner
Drugi dzień rozpoczął się walkami drużynowymi. Czarek po niedosycie dnia poprzedniego był zmotywowany, żeby udowodnić trenerom i kibicom, że poprzedni wynik był przypadkiem. Od pierwszej walki walczył rewelacyjnie nie przegrywając żadnej walki, dodatkowo motywując swoich kolegów z drużyny do koncentracji przed następnymi walkami.

Drużyna Czarka dotarła do półfinału, gdzie spotkała się Zagłębiowskim klubem Szermierczym Sosnowiec. Od początku tej walki zespół MUKS-u dominował i ten pojedynek wygrał zdecydowanie 45-20. Po tych walkach Czarek, wraz z kolegami, awansował do finału. Tu przeciwnikiem był zespół AZS AWF Warszawa, w którym był Mistrz Polski Juniorów z poprzedniego dnia, Karol Ledemann. Walki finałowe były bardzo wyrównane, każda z drużyn chciała zostać Mistrzem Polski. Atmosfera na trybunach zachęcała do bardzo zaciętych walk.

W ostatniej decydującej walce o mistrzostwo Polski Czarek spotkał się z Karolem Ledemannem. Walka była bardzo wyrównana, ale determinacja Czarka dała zwycięstwo zespołowi MUKS Victor Warszawa. Radość Czarka po tej walce była tym większa, że udowodnił, że nadal jest jednym z lepszych zawodników w Polsce.

Złoty medal Czarka był ósmym medalem Mistrzostw Polski. Takim dorobkiem może poszczycić się w Polsce niewielu szermierzy w tak młodym wieku.

Grzegorz Białecki


Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl