Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-02-01 16:08 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyn po raz drugi Najlepiej Oświetloną Gminą i Miastem

Olsztyn24
Prezydent Piotr Grzymowicz odbiera wyróżnienie dla Olsztyna (fot. archiw. UM Olsztyna - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Wczoraj (31.01) w Warszawie, podczas gali przemysłu oświetleniowego zorganizowanej w ramach XXVI Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz odebrał kolejne wyróżnienie za nowoczesne oświetlenie miasta. Tym razem w ręce prezydenta trafił laur zdobyty w konkursie na „Najlepiej oświetloną gminę i miasto 2017 roku” i „Najlepszą inwestycję oświetleniową 2017 roku”.

Organizatorzy konkursu wzięli pod uwagę następujące przedsięwzięcia i inwestycje prowadzone w Olsztynie w ubiegłym roku:

» iluminację Starego Miasta w ramach Warmińskiego Jarmarku Światecznego,
» przebudowę ul. Pieniężnego wraz z budową plant miejskich,
» przebudowę parkingu przy Centrum Handlowym Manhattan,
» budowę ścieżki pieszej pomiędzy zapleczem sklepu Auchan a Osiedlem Brzeziny,
» rewitalizację Parku Jakubowo,
» remont i przebudowę terenów zielonych u zbiegu ulic Jagiellońskiej i Poprzecznej (tzw. Górka Jasia).
R E K L A M A
banner
Komisja konkursowa wzięła pod uwagę różnorodność i kompleksowość inwestycji, obejmujących swym zakresem zarówno oświetlenie uliczne jak i oświetlenie terenów publicznych oraz rekreacyjnych. Podkreśliła efekty uzyskane dzięki zastosowaniu nowoczesnych opraw LED-owych przyłączonych do ogólnomiejskiego systemu sterowania oświetleniem.

- To już kolejna nagroda w tym konkursie i cieszę się, że cały czas jesteśmy na oświetleniowym topie kraju - mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. - Nie mniej jednak najważniejsze, że inteligentne, efektywne i efektowne oświetlenie pojawiło się w wielu miejscach naszego miasta i będzie nam służyć przez wiele lat.

Olsztyn był laureatem tego konkursu za 2015 rok. Wówczas doceniono prace związane z oświetleniem wykonanym przy inwestycji tramwajowej oraz nad Jeziorem Ukiel. Tegoroczna edycja plebiscytu była 19. w historii.

Z D J Ę C I A
Komentarze [3]
~olsztyniak / 2018-02-05 11:17
Tak tylko pytam. Czy Olsztyn kończy się przy Szpitalu Pulmonologicznym, czy może dopiero na moście na rzece Wadąg ? Mieszkam przy samym moście i dojechać tam wśród egipskich ciemności to rosyjska ruletka. Może gdyby w tym rejonie mieszkał jakiś olsztyński VIP , wówczas oświetlenie by się znalazło ?
~Radu / 2018-02-04 14:13
Niech redakcja weźmie pod uwagę ulice Sikorskiego i jej " oświetlenie" na odcinku od ulicy Dywizjonu 303 do galerii warmińskiej... Ciemność niesamowita . Ludzi na przystanku Sikorskiego Ogrody w stronę Jaroty w ogóle nie widać... oświetlenie na tym odcinku powinno zostać natychmiast wzmocnione !!!!
~zbidud / 2018-02-02 21:03
Powiedzcie to rodzinom osób, które zginęły na nie oświetlonych przejsciach
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl