Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-08 19:22 | Rozmiar tekstu: A A A

W olsztyńskim hospicjum obchodzono Światowy Dzień Chorego

Olsztyn24
Obchody Światowego Dnia Chorego w olsztyńskim hospicjum | Więcej zdjęć »
W niedzielę (11.02) w Kościele powszechnym obchodzony będzie Światowy Dzień Chorego. W Hospicjum Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Olsztynie obchody święta zorganizowano już dzisiaj (8.02).

Światowy Dzień Chorego ustanowiony został przez papieża Jana Pawła II w dniu 13 maja 1992 roku w liście do przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia kardynała Fiorenza Angeliniego. Miało to miejsce w 75. rocznicę objawień fatimskich i w 11. rocznicę zamachu na życie papieża. Celem święta jest m.in. zwrócenie uwagi na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym oraz dowartościowanie cierpienia chorych, a przede wszystkim duchowej.

W obchodach święta w hospicjum wziął udział ks. arcybiskup senior Edmund Piszcz, który napierw indywidualnie, a później grupowo, za pośrednictwem radiowęzła, pobłogosławił chorych przebywających w placówce. Potem odbyło się spotkanie personelu hospocjum, z jego dyrektorką Teresą Kocbach na czele, z osobami wspierającymi olsztyńskie Centrum Opieki Paliatywnej. Nie odbył się natomiast planowany koncert w wykonaniu uczniów olsztyńskiej szkoły muzycznej, bowiem młodzi artyści rozchorowali się.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
XXVI Światowy Dzień Chorego w olsztyńskim hospicjum

08-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl