Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
Grzegorz Białecki | 2018-02-13 12:19 | Rozmiar tekstu: A A A

Słaby występ polskich szablistów we Francji

Olsztyn24
Cezary Białecki na turnieju we Francji | Więcej zdjęć »
W dniach 10-11 luty we francuskiej miejscowości Dourdon odbyły się zawody Puchar Świata Juniorów w szabli. W reprezentacji Polski wystąpił mieszkaniec Barczewa Cezary Białecki.

Po walkach grupowych Czarek z bilansem 4 wygranych i 2 porażek pewnie awansował do fazy pucharowej, gdzie napotkał reprezentanta Rosji, medalistę Mistrzostw Europy. Po bardzo wyrównanej walce Czarek niestety przegrał ten pojedynek 15-14 i zajął ostatecznie 74. miejsce w stawce 160 najlepszych szablistów świata.

Ogólnie patrząc na wyniki naszych reprezentantów, wynik Czarka był drugim wynikiem reprezentantów Polski. Najlepszym z Polaków okazał się Karol Lademann, który w turnieju indywidualnym zajął 70. miejsce.
R E K L A M A
banner
Drugi dzień zawodów to walki drużynowe. W pierwszej walce nasza reprezentacja spotkała się z gospodarzami turnieju, którzy byli faworytami pojedynku. Niespodzianki nie było, nasza drużyna przegrała 45-35 i to zamknęło drogę do najlepszej ósemki turnieju. W następnych pojedynkach o dalsze miejsca turnieju Polacy ulegli reprezentacji Hiszpanii i Anglii. W ostatnim pojedynku w turnieju drużynowym nasi reprezentanci pokonali Arabię Saudyjską i ostatecznie zajęli 15. miejsce.

Po słabym występie we Francji nasza reprezentacja utrzymała jednak 6. miejsce w rankingu światowym juniorów w szabli.

Grzegorz Białecki

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl