Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2018-02-13 13:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Biskupieckie chóry u „Mazowsza”

Olsztyn24
Biskupieckie chóry w Otrębusach (fot. archiw. UM Biskupiec) | Więcej zdjęć »
Chór Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, chór z Czerwonki, „Węgojska Strużka” i część „Kapeli u Rysia” odwiedziły siedzibę Zespołu „Mazowsze” w Otrębusach. W sobotę (10.02) wokaliści z gminy Biskupiec wspólnie wybrali się tam na warsztaty wokalne i taneczne dla chórów i zespołów ludowych.

Zajęcia odbywały się w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” w Otrębusach i były prowadzone w dwóch grupach: taneczne z choreografem „Mazowsza” Piotrem Zalipskim, wokalne z solistką zespołu Alicją Borkowską. Zarówno tancerze i chórzyści chwalili sobie potem intensywny program warsztatów. Nauczyli się na nich nowych elementów i technik.

Po warsztatach ekipa z Biskupca zwiedziła siedzibę Mazowsza, wysłuchała opowieści o historii zespołu, najważniejszych postaciach, występach na całym świecie. Zwieńczeniem wyjazdu był udział w walentynkowym koncercie Mazowsza, na którym gościnnie wystąpiła diva polskiej sceny muzycznej Grażyna Brodzińska.
R E K L A M A
banner
Po koncercie artyści z Biskupca przekazali członkom zespołu „Mazowsze” specjalne podziękowania i pamiątki regionalne. Byli szczególnie wdzięczni za dostarczenie inspiracji do dalszych działań.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl