Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
d. | 2018-02-14 15:18 | Rozmiar tekstu: A A A

Olsztyńscy taksówkarze ruszą na pomoc. Od dzisiaj oficjalnie

Olsztyn24
Porozumienie podpisano dzisiaj w ratuszu | Więcej zdjęć »
Taksówkarze będą nieodpłatnie wspierać miejskie służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo. W ratuszu podpisano dzisiaj (14.02) porozumienie z przedstawicielami olsztyńskich korporacji taksówkarskich.

- Już od jakiegoś czasu taksówkarze wspierają nasze służby w akcjach ratowniczych - mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. - Podpisane dziś porozumienie porządkuje warunki naszej współpracy, daje możliwość jej poszerzania. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie naszych mieszkańców.

Taksówkarze z Green Taxi 191-92 oraz zrzeszeni w Warmińsko-Mazurskim Zrzeszeniu Transportu 19622 i Stowarzyszeniu NAJ-TAXI 19666 będą wspierać służby, oferując ewakuowanym mieszkańcom transport oraz schronienie w samochodach do czasu przyjazdu autobusów MPK, które są podstawiane, gdy wymaga tego sytuacja. Z takiej pomocy skorzystali już m.in. pasażerowie pociągu, który śmiertelnie potrącił mężczyznę w Gutkowie. Taksówkarze przetransportowali wówczas ok. 250 podróżnych unieruchomionych w tym pociągu do dworca. Niedawnego uczestniczyli również w akcji ratowniczej podczas pożaru przy ul. Okrzei.
R E K L A M A
banner
Miasto wesprze taksówkarzy zaopatrując ich w odpowiednie środki ochronne, w tym kamizelki odblaskowe. Kierowcy przejdą też specjalne ćwiczenia i szkolenia dotyczące przeprowadzania takich nadzwyczajnych działań.

To już kolejna inicjatywa, w którą włączają się olsztyńscy taksówkarze. W mieście funkcjonuje system Taxi-Oko, przedstawiciele korporacji taksówkarskich bezinteresownie włączają się także choćby w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dzięki temu, że dowożą wolontariuszy z puszkami pełnymi pieniędzmi do banku, wolontariusze mogą czuć się bezpieczni.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Podpisanie porozumienia pomiędzy Gminą Olsztyn i taksówkarzami

14-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl