Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
SPKiS | 2018-02-25 18:00 | Rozmiar tekstu: A A A
Ligatura

Pierwsza wystawa prac Agnieszki Kotowskiej

Olsztyn24
Agnieszka Kotowska | Więcej zdjęć »
W czwartek (1.03) o godzinie 19.00 w Klubie u Artystów w Olsztynie odbędzie się pierwsza wystawa prac Agnieszki Kotowskiej. Na wydarzenie w klubowej, nieformalnej, atmosferze zaprasza Stowarzyszenie Pro Kultura i Sztuka, które niedawno nagrodziło artystkę tytułem „Talent 2017”, kierowanym do rodzimych twórców, ludzi „z sąsiedztwa” (młodych lub dotąd nie dostrzeżonych, choć są tak blisko…) oraz Stowarzyszenie Starówka Razem.

Czym jest „Ligatura”, do której odnosi się Agnieszka Kotowska? To w typografii znak stanowiący połączenie dwóch lub więcej liter. Na wystawie zaprezentowane zostaną prace łączące typografię z ilustracją. Możemy na niej zobaczyć między innymi projekt „36 Days of Type”, w którym litery alfabetu są interpretowane w różnoraki sposób, litera „S” przywołuje kultowa grę, „N” przenosi nas do lat 90-tych, a „W” w interpretacji młodej artystki Agnieszki Kotowskiej nawiązuje do stylistyki komiksu z Uniwersum „DC Comics” lub krój pisma „Cattitude”, który powstał podczas kursu „Sztuka Projektowania” i nadal jest rozwijany. Prace wykonywane są analogowo (tusz, ołówek, farba) lub fotografia, potem obrabiane za pomocą programów graficznych. Tak jak zaciera się granica pomiędzy typografią i ilustracją, tak i łączenie technik analogowych i manualnych z techniką cyfrową daje tu ciekawe efekty.

Agnieszka Kotowska pochodzi z Malborka, jest projektantką graficzną, absolwentką studiów podyplomowych na kierunku Projektowanie graficzne na ASP im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz Architektury Krajobrazu i Gospodarki Przestrzennej na UWM. Zajmuje się głównie projektowaniem znaku i identyfikacji wizualnych, UI/UX, ilustracją i typografią. Uczestniczy w wielu konferencjach i szkoleniach związanych z projektowaniem graficznym. Zdobyła I nagrodę podczas Toruń Startup Weekend Big Data Edition jako główny projektant w projekcie LeadCall oraz jako projektant graficzny w Life Studio Team w projekcie FindingBloodie. W roku 2017 zdobyła wyróżnienia za projekt literniczy w konkursie zorganizowanym przez markę odzieżową „Pan Tu Nie Stał” oraz za projekt graficzny prezentacji przy projekcie MedMate na Startup Weekend Olsztyn.
R E K L A M A
banner
Agnieszka obecnie mieszka w Olsztynie, gdzie rozwija tajniki typografii i kaligrafii oraz ilustracji. Jak mówi o sobie, nadal szuka własnego stylu i pola do ekspresji, sporo eksperymentuje. Od dziecka dużo tworzyła, pierwsze kompozycje liternicze i ilustracje powstawały z obserwacji prac grafitti artystów na całym świecie, ale dopiero w czasie studiów zapoznawała się z programami graficznymi i ich możliwościami wykorzystywania w swojej pracy oraz w ilustracjach na tekstyliach.

Jej twórczość cechuje żywa kolorystyka, pewna doza humoru i dbałość o detal. Lubi bawić się kształtem, fakturą i inspirować się otoczeniem. Ma milion pomysłów na minutę i bardzo lubi poznawać nowych ludzi i nowe rzeczy oraz podróżować. Po prostu warto ją poznać !

Twórczość Agnieszki można śledzić na instagramie: https://www.instagram.com/typowy_kot/

Zapraszamy na wernisaż - czwartek, 1 marca, godz. 19.00 w Klubie u Artystów przy ul. Kołłątaja w Olsztynie.

Z D J Ę C I A
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl