Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-02-26 17:41 | Rozmiar tekstu: A A A

Radni PiS: Za problemy zreformowanej oświaty w Olsztynie odpowiada wiceprezydent Jarosław Słoma!

Olsztyn24
Konferencja prasowa radnych PiS | Więcej zdjęć »
O tym, że wprowadzona naprędce przez Prawo i Sprawiedliwość tzw. reforma oświaty rodzić będzie problemy, ludzie znający się na rzeczy mówili na długo przed rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018. Takie problemy właśnie pojawiły się w Olsztynie, a dotyczą szkół w południowych dzielnicach Olsztyna, przede wszystkim zaś Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Pieczewskiej 10, która po reformie, z prawie 1200 uczniami, stała się najprawdopodobniej największą szkołą podstawową w województwie warmińsko-mazurskim i okazała się za ciasna. Radni klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość w olsztyńskiej Radzie Miasta uważają, że odpowiedzialnymi za niedogodności z jakimi teraz spotykają się uczniowie „Trzydziestki” i ich rodzice odpowiadają władze miasta, które opanowała „jakaś niemoc”. I tę konstatację starali się dzisiaj (26.02) przekazać podczas konferencji prasowej poświęconej problemom olsztyńskiej oświaty.

- Po dziwnych działaniach Urzędu Miasta w sprawie olsztyńskiej oświaty jesteśmy w stanie stwierdzić, że osoba odpowiedzialna za organizację oświaty w mieście, zastępca prezydenta, prominentny działacz Platformy Obywatelskiej, który jest żywiołowym, a nawet agresywnym przeciwnikiem reformy oświaty, wprowadza zamieszanie, aby osiągnąć pewne swoje i swojej partii politycznej cele. Mam tu na myśli Jarosława Słomę - powiedział m.in. podczas konferencji Dariusz Rudnik, przewodniczący klubu radnych PiS w olsztyńskiej Radzie Miasta. - Wielokrotnie na różnego rodzaju spotkaniach, jako przyczynę wszelkich trudności w olsztyńskich szkołach wskazywał reformę oświaty, nazywając ją nawet „deformą”. Apelujemy do prezydenta Grzymowicza, żeby przenalizował, czy jest to właściwa osoba na właściwym miejscu.

Zdaniem radnych PiS, oprócz polityki na sytuację szkół w południowych dzielnicach miasta mają także wpływ inne czynniki i sytuacje, w tym taka oto, że w budynku szkolnym przy ul. Turowskiego 3, gdzie powinna być uruchomiona pełnoprawna szkoła podstawowa, część pomieszczeń wynajmuje opiekujące się dziećmi autystycznymi i z niepełnosprawnościami sprzężonymi Stowarzyszenie Wyjątkowe Serce, którego prezesem jest Wanda Agnieszka Jabłońska - radna Rady Miasta Olsztyna, należąca do popierającego prezydenta Grzymowicza klubu radnych „Ponad Podziałami” (dzieci niepełnosprawne zostały umieszczone w wolnych pomieszczeniach budynku przy ul. Turowskiego 3 na czas remontu ich stałej siedziby przy ul. Bałtyckiej 45, który to remont ma się zakończyć do września-października br. - przyp. red.).
R E K L A M A
banner
- Czy całe to zamieszanie ze szkołą przy Turowskiego 3 nie jest spowodowane tym, że radna Jabłońska jest zainteresowana tym, by powstała tam zwarta, jednolita placówka szkolna, co postawiłoby ją w trudnej sytuacji - pytał podczas konferencji radny Dariusz Rudnik.

Inny z podniesionych przez radnego Rudnika zarzutów co do wykorzystania budynku przy Turowskiego 3, dotyczył wykorzystywania pomieszczeń tego budynku przez różne instytucje i kluby sportowe do prowadzenia działalności szkoleniowej i sportowej.

- Wiemy, że jest tam zaangażowany cały szereg działaczy Platformy Obywatelskiej i to bardzo prominentnych, o znanych nazwiskach, którzy chcą, aby ten budynek był dostępny dla grup sportowych, które są finansowane spoza systemu, i żeby za pomocą tych działań mieć do dyspozycji ten obiekt kosztem dzieci, które nie mogłyby tego obiektu wykorzystywać w czasie zajęć szkolnych - mówił Dariusz Rudnik.

Rady podkreślił też, że obecny podział rejonów szkolnych w południowych dzielnicach Olsztyna jest nie do przyjęcia i musi być ponownie przeanalizowany. Zdaniem Dariusza Rudnika, musi być też otwarta szkoła podstawowa przy ul. Turowskiego 3 (dawniej w tym budynku mieściła się Szkoła Podstawowa nr 27). Potrzebna jest też nowa szkoła w rejonie Osiedla Generałów.

Oczywiście treści przekazanych podczas dzisiejszej konferencji prasowej radnych PiS było znacznie więcej, niż w przygotowanym wyżej tekście. Zachęcamy więc wszystkich zainteresowanych tematem do zapoznania się z naszą wideorelacją z tego wydarzenia.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [11]
~allensteiner / 2018-02-28 22:27
To co robiła pani minister, jak wiceprezydent Olsztyna wymyślał tę całą reformę?
~do Tokyo / 2018-02-28 08:45
Proszę się zdecydować, jesteś za czy przeciw, bo dajesz komentarze z czapy. A najlepiej to daj sobie spokój. PIS bez Ciebie da rade.
~Czytelnik / 2018-02-27 14:22
O rany rwetes się podniósł, że radni z PiS-u biorą się za konkrety i rozliczanie z obowiązków. Teraz urzędnicy, wiceprezydent Słoma i grupa nauczycieli zaczną protestować. Słoma to zamiast stać pod sądem niech się za oświatę zabierze.
~Tokyo / 2018-02-27 11:11
Słoma myślał, że kolejny stołek jest i zawsze tak będzie. A tu raptem radni z PiS zaczęli pytać o efekty pracy i mleko się wylało. Brawo radni z PiS. Rozliczać urzędników z Ratusza z ich pracy, patrzeć na ręce, ujawniać!
~xxxx / 2018-02-27 10:55
Nauczyciele się odezwali na forum?
~bar / 2018-02-27 07:57
A Kebitz tu swoich podniecających go samego mądrości jeszcze nie wyłożył? Przecież zna się na wszystkim, a PISowi krytyki nie żałuje.
~julius / 2018-02-26 23:13
Dziękuję redakcji za poprawienie błędu.
~rodzic / 2018-02-26 21:34
Skoro są takie problemy może część dzieci z SP30 przenieść do SP 34 zamiast ją likwidować.
~wot / 2018-02-26 20:30
Boję się pomyśleć, co będzie za rok, gdy o przyjęcie do szkół średnich będą starać się dwa roczniki - dzieci po 8 klasie szkoły podstawowej i po likwidowanych, przerpraszam - "wygaszanych"gimnazjach. Wtedy też, panie Rudnik, będzie pan szukał winnych w PO? Rodzice PiS-owi tego nie podarują!
~julius / 2018-02-26 20:13
Ha, ha, ha..., u-ha, ha, ha... Brawo PiS! Brawo PiS! Brawo i za to, że radny PiS mówi "z poza", zamiast "spoza", co wyćwiczonym uchem wyłapał redaktor. Brawo wy!
~Nauczyciel / 2018-02-26 18:37
To dopiero początek złych skutków pisowskiej deformy. Kolejne skutki będą widoczne bardziej niebawem.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa radnych PiS ws. problemów olsztyńskiej oświaty

26-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl