Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2018-03-01 19:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Są już pieniądze na biskupieckie Centrum Zawodowe

Olsztyn24
Burmistrz Kozłowski i marszałek Brzezin po podpisaniu umowy | Więcej zdjęć »
We wtorek (27.02) w Olsztynie burmistrz Biskupca Kamil Kozłowski oraz skarbnik gminy Elżbieta Kaczmarczyk podpisali umowę na kwotę prawie 5,4 mln zł. To była już ostatnia umowa w ramach środków zarezerwowanych dla Biskupca w związku z jego przynależnością do Stowarzyszenia Polskich Miast Cittaslow.

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej w wysokości ponad 4,5 mln zł zostanie całkowicie wyremontowany budynek dworca. Powstanie tu baza edukacyjna, czyli miejsce do prowadzenia warsztatów, szkoleń zawodowych wraz z pełnym wyposażeniem pomieszczeń – sal wielofunkcyjnych i dydaktycznych. Pozostanie w tym miejscu, tyle że w odnowionym kształcie, miejsce do oczekiwania na transport publiczny. Również teren wokół będzie przebudowany tak, by razem z dworcem stanowić spójną całość. Nowy bruk, płyty granitowe, ścieżka rowerowa oraz stylowe lampy oświetleniowe staną zarówno przy ul. Dworcowej, jak i w okolicach Urzędu Miejskiego. W tej okolicy powstaną także miejsca parkingowe. Dodatkowo całe miasto pokryje sieć monitoringu.

- Łącznie w ramach przynależności do Cittaslow udało się pozyskać dofinansowanie w kwocie prawie 14,5 mln zł na projekty o łącznej wartości prawie 21 mln zł. To bardzo duża kwota, za którą dokonamy wielu zmian w naszym mieście – mówił po podpisaniu umowy burmistrz Kamil Kozłowski. – Co prawda będzie trochę niedogodności, rozkopane miasto, utrudnienia w ruchu, ale wszystko to po to, by później było ładniej i lepiej, a przede wszystkim funkcjonalniej i bezpieczniej.
R E K L A M A
banner
Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl