Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
WMOSG | 2018-03-02 15:49 | Rozmiar tekstu: A A A

Strażnicy Graniczni uczcili pamięć o Żołnierzach Wyklętych

Olsztyn24
Strażnicy Graniczni w uroczystościach z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (fot. archiw. WMOSG) | Więcej zdjęć »
Wczoraj (2.03) na Warmii i Mazurach odbyły się uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w których uczestniczyli funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.

Wojewódzkie Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w Miłomłynie pod pomnikiem Danuty Siedzikówny ps. „Inka", niezłomnej sanitariuszki, która oddała życie za wolną Polskę. W uroczystym Apelu Pamięci udział wzięli m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki oraz Komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Inglot.

Również w Kętrzynie oddano hołd wszystkim żołnierzom niepodległościowego i antykomunistycznego podziemia, którzy walczyli o suwerenność i niezawisłość Polski. W bazylice pw. Św. Jerzego w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny wziął udział zastępca komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Zbigniew Klimczyk.
R E K L A M A
banner
Warmia i Mazury to obszar, na którym działało wielu żołnierzy wyklętych, dlatego w wielu miastach regionu Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych czczono w szczególnie uroczysty sposób. Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej nie tylko brali udział w uroczystościach organizowanych przez lokalne władze, ale również uczcili ich pamięć w siedzibach placówek pozostających w służbowej odpowiedzialności oddziału.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl