Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2017-03-01 18:55 | Rozmiar tekstu: A A A

W Olsztynie uczczono Żołnierzy Wyklętych

Olsztyn24
Pod pomnikiem złożono kwiaty | Więcej zdjęć »
Weterani, służby mundurowe, uczniowie, politycy i samorządowcy zebrali się dzisiaj (1.03) na skwerze przy Pomniku Armii Krajowej w Olsztynie, u zbiegu ul. Dąbrowszczaków i al. Piłsudskiego, aby wspomnieć Żołnierzy Wyklętych.

Apel Poległych poprzedziło otwarcie wystawy „Polska Walcząca” i konferencja pod hasłem „Od Polski Podziemnej do Żołnierzy Wyklętych” w Urzędzie Wojewódzkim.

Pamięć Żołnierzy Wyklętych czcimy 1 marca. Tego dnia, w 1951 roku, w więzieniu mokotowskim w Warszawie wykonano wyrok śmierci na dowódcach Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
R E K L A M A
banner
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ustanowiony został w 2011 roku.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~Zdziwiony / 2017-03-02 15:01
w nagłówku czytam jak byk Weterani oglądam galerie i chyba ślepy jestem bo żadnego nie widzę .Wiec dla polityków by podnieść słupki popularności.Wolałem Obywatelskie obchody dnia pamięci żołnierzy wyklętych Bo widać że ludzie pamiętaj dla kogo te święto a władza o bohaterach zapomniała .Brak weteranów sztandarów org. kombatanckich tez nie widzę .Ale co się dziwić jak władza ma naród w .... gdzieś Pozdrawiam ludzi którzy przyszli tam naprawdę oddać cześć wyklętym bohaterom .MY Pamiętamy !Bohaterom Cześć i Chwała ! A tym co powinni służyć a tego nie robią gorzkie Opamiętajcie się naród to widzi co robicie .
~ / 2017-03-01 22:33
Chwała bohaterom !
~olsztynia / 2017-03-01 21:52
Mogę wojewodzie społecznie wyprasować spodnie. Wygląda TRAGICZNIE.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Obchody Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2017 w Olsztynie

01-03-2017

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl