Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2018-03-06 12:19 | Rozmiar tekstu: A A A
„Sukcesy 2017”

Biskupiec uhonorował wyróżniających się mieszkańców

Olsztyn24
Gala Sukcesy 2017 w Biskupcu (fot. archiw. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Znamy już wyróżniających się mieszkańców gminy Biskupiec. 2 marca zostali uhonorowani nagrodami na specjalnej gali „Sukcesy 2017” w Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu.

„Sukcesy” przyznano w czterech kategoriach: nauka, kultura, promocja i specjalnej „krajobraz pełen możliwości” (dla ludzi pozytywnie wpływających na przestrzeń gminy). Zgodnie z regulaminem, o przyznaniu nagród decydowała powołana przez burmistrza Biskupca kapituła. W jej skład weszli: Ewa Olczak – przewodnicząca Kapituły, Radna Rady Miejskiej, Mariusz Bojarowicz – dyrektor Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu, Barbara Wawrykiewicz – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Liszewskiego w Biskupcu, Małgorzata Szczęsna – dyrektor Gimnazjum nr 1 w Biskupcu oraz Magdalena Karpińska – pracownik Urzędu Miejskiego w Biskupcu.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęło 55 zgłoszeń. Spośród nich najlepszy w kategorii nauka okazał się Michał Maciesza, w kategorii kultura – Natalia Heichel, promocja – Elżbieta Szymańska koordynator Oddziału Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej wraz z zespołem lekarzy, a w kategorii „krajobraz pełen możliwości” – sołectwo Droszewo z sołtys Moniką Wieczorek.
R E K L A M A
banner
Wręczone zostały także stypendia naukowe. Zgodnie z lokalnym programem wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży trójka najlepszych uczniów ma otrzymywać stypendium w wysokości 300 zł, które będzie wypłacane przez 12 miesięcy. Warunkiem koniecznym do ubiegania się o stypendium burmistrza Biskupca za wybitne osiągnięcia w nauce jest uzyskanie na świadectwie ukończenia klasy lub szkoły co najmniej pięciu ocen celujących oraz posiadanie udokumentowanych szczególnych osiągnięć w dziedzinach szkolnych i pozaszkolnych odpowiednio na szczeblu co najmniej powiatowym, w przypadku szkół podstawowych oraz na szczeblu co najmniej wojewódzkim/okręgowym, w przypadku gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Te wyśrubowane warunki spełnili: Oliwia Ciechacka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu, Julia Łach z Katolickiego Liceum Ogólnokształcące w Biskupcu oraz Michał Maciesza z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biskupcu.

Galę uświetnił występ kabaretu „Weźrzesz”.

Po uroczystej części w sali widowiskowej wszyscy przeszli do holu na okolicznościowy tort i lampkę szampana.

Wśród przybyłych na galę gości był Marcin Kuchciński, członek zarządu województwa warmińsko-mazurskiego oraz Małgorzata Chyziak, starosta olsztyński.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl