Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
B-c | 2018-02-19 21:11 | Rozmiar tekstu: A A A

Piraci nad Dadajem

Olsztyn24
Morsy - piraci nad jez. Dadaj (fot. UM Biskupiec - wszystkie) | Więcej zdjęć »
W niedzielę (18.02) na Słonecznym Brzegu kilkuset miłośników lodowatych kąpieli zanurzyło się w wodach Dadaju na zlocie organizowanym przez Biskupieckie Morsy. Hasło przewodnie tegorocznego zlotu to „Piraci nad Dadajem”.

Tematyczne zloty morsów to już w Biskupcu tradycja. W tym roku odbył się pod czarną banderą. Już przed niedzielnym spotkaniem na plaży Słoneczny Brzeg w Rukławkach pojawiły się elementy świadczące o opanowaniu miejsca przez piratów – armata, skrzynia ze skarbami, flagi z trupią czaszką, a nawet palmy. W klimat znakomicie wpisały się przyjeżdżające do Biskupca grupy morsów z całego województwa, a nawet spoza niego (Bydgoszcz, Białystok, Augustów). Nie brakowało więc przepasek na oczach, papug na ramionach i innych atrybutów morskich rozbójników. Czekały także tematyczne konkursy, w których grupy walczyły o zrabowane dukaty. Zagrzać można się było przy ogniskach, strażackiej gorącej herbacie, a osłodzić ciastem przygotowanym przez biskupieckie seniorki.

Po koncercie disco-polowego zespołu „Long & Junior”, który sam w sobie wystarczyłby wszystkim za rozgrzewkę, odbyła się intensywna zaprawa i morsy (i foczki) zanurzyły się w wodzie. Licznik wskazał dokładnie 279 kąpiących, ale ponieważ niektórzy w ferworze dobrej zabawy zapominali wcisnąć przycisk, można uznać, że było ich więcej. Kąpiącym przyglądali się kibice, którzy wcześniej dopingowali także biegaczy.
R E K L A M A
banner
Przed zlotem rozegrano V Dadajowy Bieg Morsa. To wyścig na 10-kilometrowej trasie prowadzącej od plaży w Rukławkach do parku miejskiego w Biskupcu i z powrotem. W tym roku ukończyło go 182 zawodników, nagradzanych w różnych kategoriach wiekowych. Oddzielną klasyfikację mieli także biegacze-morsy i foczki. Co ciekawe, najszybszymi zawodnikami okazali się Aleksandra i Rafał Wiśniewscy z Olsztyna, którzy zaledwie kilka miesięcy wcześniej, właśnie w hotelu „Słoneczny Brzeg”, mieli swoje wesele.

W przeddzień VI Dadajowego Zlotu Morsów „Piraci nad Dadajem” na rondzie w centrum Biskupca miał miejsce jeszcze jeden „pomarańczowy” (kolor charakterystycznych polarów Biskupieckich Morsów) akcent. Dzięki zwycięstwu w licytacji na finale WOŚP za 4 tys. zł, morsy wygrały możliwość nieformalnego nadania nazwy głównemu rondu w mieście. Tak jak w minionym roku, tabliczkę z napisem „Rondo Biskupieckich Morsów” i serduszkiem Wielkiej Orkiestry odebrały z rąk burmistrza Kamila Kozłowskiego.

– Ta fantastyczna grupa cały czas udowadnia, że jest w nich siła, nie tylko potrzebna do wejścia do lodowatej wody, ale i przydatna w czynieniu dobra. Dzięki Biskupieckim Morsom mamy imprezę, która w środku zimy przyciąga do nas turystów, a i nam, biskupczanom, zapewnia masę dobrej zabawy. Gratuluję hartu ducha, sprawności fizycznej, siły organizacyjnej – mówił Kamil Kozłowski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl