Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
D. | 2018-03-10 17:33 | Rozmiar tekstu: A A A

.Nowoczesna chce uregulowania związków partnerskich. Zgłasza projekt ustawy

Olsztyn24
Posłowie Monika Rosa i Mirosław Pampuch | Więcej zdjęć »
W Olsztynie z wizytą przebywa dzisiaj (10.03) posłanka .Nowoczesnej Monika Rosa. Przyjechała na zaproszenie partyjnego kolegi Mirosława Pampucha, aby zaprezentować lokalnym mediom najnowsze „dziecko” tego ugrupowania - projekt Ustawy o związkach partnerskich.

Według danych przedstawionych podczas dzisiejszej konferencji prasowej przez gospodarzy spotkania w Polsce jest ponad milion związków partnerskich, zaś pięćdziesiąt tysięcy takich par wychowuje dzieci.

- Ustawa zapewnia opiekę i ochronę państwa rodzinom, które do tej pory były pozbawione takiej ochrony - wyjaśnia poseł Mirosław Pampuch.
R E K L A M A
banner
Proponowana przez .Nowoczesną ustawa ma uregulować pod względem prawnym prawa i obowiązki osób pozostających w związku partnerskim (także osób tej samej płci). Osoby pozostające w takim związku mogłyby m.in. przyjąć nazwisko partnera/ki, przysposobić dzieci partnera/ki (także podjąć opiekę nad dzieckiem w przypadku śmierci rodzica związanego związkiem partnerskim), odziedziczyć majątek w wypadku śmierci partnera/ki, korzystać ze wspólnoty majątkowej czy też prawa do uzyskania informacji medycznej dotyczącej partnera/ki.

- Projekt ten wychodzi naprzeciw podstawowym oczekiwaniom - twierdzi posłanka Monika Rosa. - Jest tylko jednym, małym krokiem w kierunku ustanowienia równości małżeńskiej. Aby niezależnie od tego, czy są to pary jednopłciowe lub różnopłciowe, była możliwość uznania przez państwo, że są równie ważne.

Projekt ma zostać złożony na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. Posłowie oczekują, że przed końcem roku trafi pod obrady.

Więcej na temat projektu w zapisie wideo konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
UWAGA: W związku z wprowadzeniem do polskiego porządku prawnego z dniem 25 maja Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) z dnia 27 kwietnia 2016 r. nr 2016/679 (RODO) informujemy, że wyłączyliśmy możliwość komentowania artykułów w serwisie Olsztyn24. Wszystkie dotychczasowe komentarze wraz z danymi osobowymi komentujących - zostaną usunięte.
Osoby chcące wypowiedzieć się na prezentowane na naszych łamach tematy zapraszamy do komentowania na naszym profilu facebookowym oraz kanale YouTube.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja .Nowoczesnej nt. ustawy o związkach partnerskich

10-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl