Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2018-03-10 17:33 | Rozmiar tekstu: A A A

.Nowoczesna chce uregulowania związków partnerskich. Zgłasza projekt ustawy

Olsztyn24
Posłowie Monika Rosa i Mirosław Pampuch | Więcej zdjęć »
W Olsztynie z wizytą przebywa dzisiaj (10.03) posłanka .Nowoczesnej Monika Rosa. Przyjechała na zaproszenie partyjnego kolegi Mirosława Pampucha, aby zaprezentować lokalnym mediom najnowsze „dziecko” tego ugrupowania - projekt Ustawy o związkach partnerskich.

Według danych przedstawionych podczas dzisiejszej konferencji prasowej przez gospodarzy spotkania w Polsce jest ponad milion związków partnerskich, zaś pięćdziesiąt tysięcy takich par wychowuje dzieci.

- Ustawa zapewnia opiekę i ochronę państwa rodzinom, które do tej pory były pozbawione takiej ochrony - wyjaśnia poseł Mirosław Pampuch.
R E K L A M A
banner
Proponowana przez .Nowoczesną ustawa ma uregulować pod względem prawnym prawa i obowiązki osób pozostających w związku partnerskim (także osób tej samej płci). Osoby pozostające w takim związku mogłyby m.in. przyjąć nazwisko partnera/ki, przysposobić dzieci partnera/ki (także podjąć opiekę nad dzieckiem w przypadku śmierci rodzica związanego związkiem partnerskim), odziedziczyć majątek w wypadku śmierci partnera/ki, korzystać ze wspólnoty majątkowej czy też prawa do uzyskania informacji medycznej dotyczącej partnera/ki.

- Projekt ten wychodzi naprzeciw podstawowym oczekiwaniom - twierdzi posłanka Monika Rosa. - Jest tylko jednym, małym krokiem w kierunku ustanowienia równości małżeńskiej. Aby niezależnie od tego, czy są to pary jednopłciowe lub różnopłciowe, była możliwość uznania przez państwo, że są równie ważne.

Projekt ma zostać złożony na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku. Posłowie oczekują, że przed końcem roku trafi pod obrady.

Więcej na temat projektu w zapisie wideo konferencji. Zapraszamy do zapoznania się z nim.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~elza / 2018-03-12 12:11
Gdzie na sali są zwolennicy związków partnerskich, do kogo Ci przemawiają- mikrofonu? Gospodarka, bezpieczeństwo jest dla Nowoczesnej nieważne-od lat debatują o wprowadzenie związków partnerskich bo inne sprawy załatwiają w Berlinie .Czyżby w swoim gronie mieli aż tylu pedałów , lesbijek że tak im się śpieszy do związkow partnerskich-będzie większy przyrost ha, ha.... Nie mówcie że homoseksualizm jest normalny, to zwyrodnienie, MODA XXI wieku Im bardziej idiotyczne pomysły tym bardziej uważają się za b. postępowych, nowoczesnych. Mogą zacząć się domagać praw,, kochający zwierzęta"A co z p. Petru-z własną żoną mu nie wyszło, z kostropatą też nie-to może uderzy do jakiegoś kolesia?Jaki poziom libido ma posłanka Pawłowicz, Monika Rosa, Pampuch
~to-ja / 2018-03-12 08:47
Przecież już wprowadzono rejestrację związków partnerskich - ale tylko heteroseksualnych. Nazywa się to ślub cywilny.
~neka / 2018-03-10 21:57
Śmieszne występy w parach, ciąg dalszy.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja .Nowoczesnej nt. ustawy o związkach partnerskich

»

10-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl