Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-03-18 14:30 | Rozmiar tekstu: A A A

W olsztyńskim schronisku dla zwierząt będzie pracował behawiorysta

Olsztyn24
(fot.archiwum)
Najpóźniej w kwietniu w Schronisku dla Zwierząt w Olsztynie pojawi się nowy pracownik. Obejmie stanowisko behawiorysty. Szkolenie zwierząt, przygotowywanie do adopcji czy koordynacja wolontariuszy - takie zadania będą jego codziennością.

- Do głównych zadań osoby zatrudnionej jako behawiorysta należeć będzie szkolenie zwierząt, przygotowywanie do adopcji oraz udzielanie porad właścicielom w pierwszym okresie po adopcji - tłumaczy Anna Barańska, dyrektor schroniska. - Ma to zapobiec powrotom tych zwierząt do placówki.

Poza pracą bezpośrednio związaną ze zwierzętami, behawiorysta będzie koordynował pracę wolontariuszy.
R E K L A M A
banner
- W ubiegłym roku nasze schronisko odwiedziło ok. 6 tys. osób, w tym duża część to wolontariusze, którzy wyprowadzają zwierzęta na spacer - mówi Anna Barańska. - Potrzebna jest osoba, która skoordynuje pracę wolontariuszy, wyznaczy zadania, sprawdzi ich status oraz zajmie się rekrutacją.

W planach schroniska są również warsztaty dla wolontariuszy prowadzone przez zatrudnionego behawiorystę. Podczas zajęć uczestnicy uczyć się będą jak wychowywać i „układać” zwierzęta przebywające w schronisku. W rezultacie ma to ułatwić proces adopcyjny.

Rekrutacja na to stanowisko ruszyła w lutym. Wśród wymogów podstawowych, poza miłością do zwierząt, wymagane jest ukończenie kursu związanego z behawiorystyką.

Komentarze [1]
~ / 2018-03-19 13:01
Wielkie uznanie dla Pani Dyrektor
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl