Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-03-19 18:37 | Rozmiar tekstu: A A A

Stadion w Olsztynie będzie budowany etapami. Najpierw powstanie płyta boiska.

Olsztyn24
Od lewej: wiceprezydent Jarosław Słoma, prezydent Piotr Grzymowicz i dyrektor OSiR Jerzy Litwiński | Więcej zdjęć »
Odwołanie planowanego na poprzednią sobotę meczu piłki nożnej pomiędzy Stomilem Olsztyn a Ruchem Chorzów z powodu zbyt miękkiej płyty stadionu OSiR przy al. Piłsudskiego wywołało spore niezadowolenie nie tylko w kręgach kibiców, ale także wśród lokalnych polityków Prawa i Sprawiedliwości. Dzień po odwołanym meczu prezes tej partii w olsztyńskim okręgu wyborczym Jerzy Szmit, w otoczeniu radnych PiS w Radzie Miasta Olsztyna, zorganizował konferencję prasową, podczas której - ogólnie rzecz ujmując - zarzucił władzom miasta, a w szczególności prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi nieudolność w rozwiązaniu problemu braku w mieście nowoczesnego stadionu, jak i problemów Stomilu. Dzisiaj (19.03) prezydent zwołał swoją konferencję prasową, podczas której odniósł się do twierdzeń polityków PiS, zarzucając im przekazywanie opinii publicznej nieprawdy. Piotr Grzymowicz poinformował też o najbliższych działaniach miasta dotyczących stadionu OSiR przy Al. Piłsudskiego.

- Na początek dobra wiadomość - poinformował dziennikarzy prezydent Grzymowicz. - Jesteśmy po podsumowaniu roku 2017. Dzisiaj możemy stwierdzić, że będziemy w stanie wykonać kolejny krok związany z modernizacją i budową murawy na stadionie Stomilu. Od kilku miesięcy pracujemy nad tym, żeby dostosować projekt, który został przygotowany w 2016 roku na budowę całego stadionu, koszt którego ma wynieść w sumie 116 mln złotych. Mając na uwadze nasze dzisiejsze możliwości finansowe, podejmiemy działania związane modernizacją płyty stadionowej.

Jak powiedział prezydent, szacunkowy koszt tej modernizacji to około 3,5 mln złotych. W ramach tej inwestycji wymieniona zostanie cała podbudowa boiska, będą wykonane systemy drenażu i ogrzewania płyty boiska, będzie również zamontowany system zraszaczy murawy. Zostanie też położona nowa trawa. Ta nowa płyta, wraz z wykonanym w 2015 roku za ponad 4 mln złotych sztucznym oświetleniem boiska, będzie wykorzystana przy realizacji kolejnych etapów budowy stadionu.
R E K L A M A
banner
- Po modernizacji płyta będzie spełniała wszystkie wymogi, żeby Stomil mógł rozgrywać mecze również w trudnych warunkach - zapewnił prezydent.

W tej chwili ratusz jest gotowy do przygotowania specyfikacji istotnych warunków przetargu na wykonanie tej inwestycji. Prace modernizujące stadion OSiR będą prowadzone w okresie przerwy w rozgrywkach ligowych, czyli rozpoczną się pod koniec maja. Przewiduje się, że czas realizacji zadania wyniesie 3 miesiące, a jeżeli nie zostanie zakończone w tym terminie, to niektóre mecze Stomil będzie mógł rozgrywać w Ostródzie.

Więcej miejsca niż modernizacji stadionu prezydent Grzymowicz poświęcił odniesieniu się do komentarzy i opinii działaczy PiS po odwołanym meczu Stomilu. Przez ponad 30 minut tłumaczył, dlaczego do tej pory w Olsztynie nie ma nowego stadionu piłkarskiego i komentował wypowiedzi działaczy PiS, pozostającego w opozycji do obecnych władz Olsztyna. Te komentarze i odniesienia można usłyszeć i zobaczyć w naszej wideorelacji z dzisiejszej konferencji.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~yes / 2018-03-25 16:42
Patrzcie, Szmit spowodował, że Grzymowicz "znalazł" 3 mln
~www / 2018-03-25 16:41
Czy ktoś jeszcze wierzy, że ten człowiek zrobi coś dla piłki w Olsztynie?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja prasowa prezydenta Olsztyna [19.03.2018]

19-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl