Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
waclawbr | 2018-03-21 12:15 | Rozmiar tekstu: A A A

O Koperniku i jego dokonaniach w pierwszy dzień wiosny

Olsztyn24
Konferencja „Wiosna zaczyna się w Olsztynie” | Więcej zdjęć »
Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego i prezydent Olsztyna uznali, że wyznaczony przez Mikołaja Kopernika w Olsztynie dzień równonocy wiosennej jest doskonałym momentem do upamiętnienia uczonego i promocji Szlaku Kopernikowskiego. Dlatego dzisiaj (21.03), w pierwszym dniu wiosny, w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie zorganizowali konferencję pod hasłem „Wiosna zaczyna się w Olsztynie”.

Uczestnicy konferencji, powitani przez marszałka Gustawa Marka Brzezina i wiceprezydenta Olsztyna Jarosława Słomę mieli okazję obejrzeć film promujący Szlak Kopernikowski na Warmii oraz spot promujący znajdujący się na olsztyńskim zamku jedyny zachowany do czasów współczesnych instrument stworzony ręką Mikołaja Kopernika - tablicę astronomiczną. Następnie wysłuchali trzech referatów poświęconych Kopernikowi i jego dokonaniom.

Referaty wygłosili:
R E K L A M A
banner
» dr Stanisław Bajtlik, astrofizyk z Centrum Astronomicznego im. Mikołaja Kopernika w Warszawie; tytuł referatu: „Zasada Kopernikańska a Zasada Antropiczna”,

» dr Jacek Szubiakowski, dyrektor Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego w Olsztynie; tytuł referatu:„ Tablica astronomiczna Mikołaja Kopernika”,

» dr Jerzy Sikorski, historyk, regionalista; tytuł referatu: „Kopernik na zamku w Olsztynie”.

Po południu (od godz. 17.00) w Bibliotece Multimedialnej Planeta 11 i Obserwatorium Astronomicznym w Olsztynie planowana jest druga część wydarzenia pod hasłem „Wiosna zaczyna się w Olsztynie&rdquo. W programie imprezy są m.in. warsztaty edukacyjne z inteligentnym robotem, warsztaty programowania dla początkujących, warsztaty „Słoneczna robotyka” z wykorzystaniem klocków K’nex, warsztaty plastyczne 3D oraz koncert Cezarego Makiewicza. Wstęp wolny.

Przypomnijmy jeszcze, że Szlak Kopernikowski jest jednym z najważniejszych szlaków kulturowych regionu Warmii i Mazur. Prowadzi od Elbląga przez Tolkmicko, Frombork, Braniewo, Pieniężno, Ornetę, Dobre Miasto, Lidzbark Warmiński, Olsztyn i Olsztynek. Szlak ma 232 kilometry.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [2]
~miro / 2018-03-21 17:47
PSL robi nieustającą kampanię wyborczą. Wzięli tyle stanowisk w województwie, że wróżę im sukces wyborczy. Kopernika też da się wykorzystać, jak widać.
~Tokyo / 2018-03-21 13:13
Były wojewoda wpadł do muzeum w drodze na polowanie??? Strój jakby .... tu powiedzieć dziwny.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image galeria
Konferencja „Wiosna zaczyna się w Olsztynie”

21-03-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl