Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-03-20 16:06 | Rozmiar tekstu: A A A

Marszałek i prezydent wspólnie będą promować Szlak Kopernikowski

Olsztyn24
Konferencja odbędzie się w Zamku Kapituły Warmińskiej w Olsztynie
Konferencja „Wiosna zaczyna się w Olsztynie” odbędzie się jutro (21.03) w siedzibie Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie, przy ul. Zamkowej 2. W wydarzeniu wezmą udział marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin oraz prezydent miasta - Piotr Grzymowicz.

Konferencja po raz drugi organizowana jest przez samorząd województwa warmińsko-mazurskiego oraz miasto Olsztyn. Jej ideą jest podjęcie działań, które służą promocji turystycznej Szlaku Kopernikowskiego. Ważne jest również upamiętnienie dokonań Mikołaja Kopernika w okresie, kiedy zamieszkiwał olsztyński zamek.

Szlak Kopernikowski został umieszczony w dokumencie zaktualizowanej Strategii Rozwoju Turystyki Województwa Warmińsko-Mazurskiego do roku 2025 jako produkt wizerunkowy, którego celem jest rozwój regionalnych produktów turystycznych.
R E K L A M A
banner
Z uwagi na szczególne walory przyrodnicze, dziedzictwo kulturowe, rozwój oferty hotelowej, wypoczynkowej i zdrowotnej województwo warmińsko-mazurskie należy do najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów w Polsce.

Szczegółowy program konferencji:

» 10.00 - rozpoczęcie konferencji:
- Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego - rola Szlaku Kopernikowskiego w kreowaniu marki regionu opierającej się o postać Mikołaja Kopernika,
- Piotr Grzymowicz, prezydent miasta Olsztyna - rola Olsztyna na Szlaku Kopernikowskim - działania miasta Olsztyn podejmowane w 2017 r. oraz plany działania na 2018 r.,
» 10.15-11.00 - „Zasada Kopernikańska a Zasada Antropiczna” - dr Stanisław Bajtlik,
» 11.00-11.30 - „Tablica astronomiczna Mikołaja Kopernika” - dr Jacek Szubiakowski,
» 11.30-12.00 - „Kopernik na zamku w Olsztynie” - dr Jerzy Sikorski,
» 12.00-12.30 - zakończenie konferencji.

Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl