Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-03-21 15:13 | Rozmiar tekstu: A A A

Szpital pulmonologiczny zyskał nowe pomieszczenia

Olsztyn24
Uroczystość w szpitalu pulmonologicznym (fot. archiw. SPZGiChP) | Więcej zdjęć »
W Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie, odbyło się dziś (21.03) uroczyste spotkanie, podczas którego, w obecności przedstawicieli władz regionu, województwa i Warmińsko-Mazurskiego Inspektoratu Sanitarnego w Olsztynie, a także przedstawicieli instytucji współpracujących z placówką, przekazane zostały do użytku najniższe kondygnacje w szpitalnej bryle - skrzydle B. Wyremontowane i wyposażone pomieszczenia służyć będą potrzebom pracowników oddziału pulmonologiczno-gruźliczego oraz personelowi pomocniczemu.

- Całkowity koszt prac budowlanych to 647 695 zł – poinformowała Irena Petryna, dyrektor szpitala. - Realizacja niezbędnych prac dostosowawczych możliwa była dzięki wsparciu zadania z budżetu Województwa w kwocie 100 tys. zł.

Niezwykle istotny jest fakt, że szpital pulmonologiczny z chwilą przecięcia wstęgi, stał się jedynym podmiotem leczniczym w regionie Warmii i Mazur w pełni dostosowanym do wymogów Ministra Zdrowia, a wskazanych w rozporządzeniu w sprawie szczegółowych wymagań, jakim powinny odpowiadać pomieszczenia i urządzenia podmiotu wykonującego działalność leczniczą.
R E K L A M A
banner
Podczas spotkania nastąpiło również uroczyste podpisanie umowy z kolejnym wykonawcą na realizację następnego zadania jakim jest „wewnętrzna przebudowa pomieszczeń I piętra prawego skrzydła (bryły B) budynku szpitala na cele medyczne oraz przebudowę istniejącej klatki schodowej wraz z budową wewnętrznego szybu windowego z dostawą i montażem windy osobowo – towarowej” realizowaną w ramach projektu pn. „Utworzenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Diagnozowania i Leczenia Rzadkich Chorób Układu Oddechowego poprzez zmianę infrastruktury, struktury i doposażenia” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na lata 2014-2020.

Z D J Ę C I A
Komentarze [1]
~gość / 2018-03-21 17:56
Zaniepokojony nieobecnością Petryny u Kopernika już odetchnąłem z ulgą. PSL nie ustaje w promowaniu siebie.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl