Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-02-12 19:50 | Rozmiar tekstu: A A A

Światowy Dzień Chorego obchodzono dzisiaj w szpitalu pulmonologicznym

Olsztyn24
Obchody Światowego Dnia Chorego w szpitalu pulmonologicznym w Olsztynie (fot. SPZGiChP - wszystkie) | Więcej zdjęć »
Już tradycyjnie, Światowy Dzień Chorego w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie obchodzony był bardzo uroczyście. W szpitalnej kaplicy odbyła się dzisiaj (12.02) msza święta dla pacjentów i pracowników szpitala, którą koncelebrował ksiądz arcybiskup senior Edmund Piszcz. Po mszy, ksiądz arcybiskup senior odwiedził chorych w salach przekazując błogosławieństwo papieskie na ten dzień.

Coroczne obchody Dnia Chorego Święto ustanowił w 1992 roku Jan Paweł II. W tym roku obchodzimy je po raz 26.) Są okazją do refleksji nad tajemnicą cierpienia, a przede wszystkim sposobem na uwrażliwienie społeczeństwa na chorych.

- Ten dzień  przypomina nam, aby pochylić się nad człowiekiem cierpiącym, który oczekuje od nas najlepszej i fachowej pomocy - mówi Irena Petryna, dyrektor szpitala. - W tych najtrudniejszych momentach często nie wystarczy terapia i pielęgnacja chorego, ale niezbędne jest ludzkie ciepło, rozmowa i współczucie.
R E K L A M A
banner
- Jest to również okazja do modlitwy zarówno za chorych, jak i za służbę zdrowia i opiekunów, za rzesze wolontariuszy, których bezinteresowna praca jest istotnym znakiem obecnych czasów - mówił w swoim kazaniu ksiądz arcybiskup senior Edmund Piszcz. -  Obchody tego dnia mają również wymiar misyjny, ponieważ dają możliwość uwrażliwienia krajów rozwiniętych na potrzeby medyczne w krajach rozwijających się, gdzie poziom służby zdrowia jest bardzo niski.

Z D J Ę C I A
Komentarze [0]
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu...
Będziesz pierwszy?
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl