Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj
inf. pras. | 2018-03-22 15:40 | Rozmiar tekstu: A A A

Godzina dla rodziny. PSL chce skrócić rodzicom czas pracy

Olsztyn24
Sala plenarna Sejmu ( fot. Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki)
Skrócony o godzinę dzień pracy przy zachowanych zarobkach, a w zamian więcej czasu dla dzieci nie tylko do lat 10. Takie rozwiązanie zakłada projekt nowelizacji Kodeksu Pracy przygotowany przez Polskie Stronnictwo Ludowe.

- Projekt w przyszłym tygodniu złożymy w Sejmie po raz drugi. Liczymy, że tym razem większość posłów wykaże się bardziej prorodzinnym podejściem i zagłosuje za jego przyjęciem - mówi Urszula Pasławska, posłanka PSL z Warmii i Mazur.

Obecnie o godzinę krócej pracować mogą matki niemowląt - karmiące piersią. Zdaniem PSL to prawo powinno przysługiwać także opiekunom starszych dzieci, które tak samo potrzebują rodzicielskiego wsparcia. Tym bardziej, że Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów w Europie. Więcej czasu w pracy spędzają jedynie Grecy. Posłowie PSL argumentują, że projekt nie wiąże się z żadnymi kosztami, a jego skutki dla gospodarki będą tylko pozytywne.
R E K L A M A
banner
- Dzieci zatrudnionych rodziców nie mogą czuć się gorsze od rówieśników, których rodzice nie pracują i są przez cały dzień w domu - mówi Urszula Pasławska. - Nie jest też prawdą, że krótszy dzień pracy przełoży się na gorsze wykonywanie zadań. Wręcz przeciwnie, skutkiem będzie większą wydajność i efektywność pracownika - rodzica, który zyska motywację do szybkiego wykonania zadań.

Po raz pierwszy projekt „Godzina dla rodziny” posłowie PSL złożyli rok temu. Pod koniec maja 2017 r. większość sejmowa odrzuciła go jednak w pierwszym czytaniu. Ludowcy nie złożyli broni i ponownie wychodzą z inicjatywą ułatwienia życia pracującym rodzicom i ich dzieciom.

To jednak nie koniec prorodzinnych inicjatyw PSL w tej kadencji Sejmu. Ludowcy złożyli m.in. projekty zwolnienia emerytur i rent z podatku, niższego wieku emerytalnego dla matek, obniżenia podatków rodzinom z dziećmi, ustawowej bonifikaty przy zakupie gruntów pod budowę domów dla rodzin.

- Lista wciąż nie jest zamknięta. W całej Polsce prowadzimy konsultacje społeczne. Polityka prorodzinna była i jest naszym priorytetem
- mówi Urszula Pasławska.

Komentarze [5]
~PSL to jedyna rozsądną partia / 2018-03-29 13:49
PSL to jedyna rozsądną partia dlatego warto ją popierać
~Głosowanie na PSL to obciach / 2018-03-23 23:00
PSL to partia, która dba o rodziny - ale tylko swoje własne. To partia, która nigdy nie zrobiła niczego dla polskich rodzin. Partia krzykaczy z konferencji prasowych, partia obsadzająca swoimi wszystkie możliwe stołki. Głosowanie na PSL to obciach.
~Patryk / 2018-03-23 20:07
PiS "dało" - z naszych podatków! - 500 zł niektórym i nic więcej nie zrobiło dla rodzin. PSL przynajmniej ma dobre chęci. Głosuję na PSL.
~Tokyo / 2018-03-22 21:55
PSL było koalicjantem PO i wielu innych partii i nic wtedy nie robiło! A teraz przed wyborami samorządowymi próbują kolejny raz wyborców mamić. Ale nikt na te puste obietnice partii z poparciem poniżej progu wyborczego już się nie nabiera.
~Renata / 2018-03-22 20:39
Bardzo dobry pomysł!
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl