Olsztyn24 - Gazeta On-Line
Portal Informacyjny Miasta Olsztyn i Powiatu Olsztyńskiego

Olsztyn24
R E K L A M A
W E R S J A   M O B I L N A   O L S Z T Y N 2 4    P O L E C A M Y
Strona Olsztyn24 na urządzenia mobilne z ekranem dotykowym Projektowanie stron internetowych, tworzenie stron, agencja interaktywna NETTOM.com
R E K L A M A
Wydrukuj Email
D. | 2018-02-19 13:56 | Rozmiar tekstu: A A A

„Czasowstrzymacz”, 500+ i granty sołeckie tematem konferencji PSL

Olsztyn24
Od lewej: Sylwia Jaskulska i Urszula Pasławska | Więcej zdjęć »
W olsztyńskiej siedzibie PSL odbyła się dzisiaj (19.02) konferencja prasowa z udziałem posłanki Urszuli Pasławskiej i Sylwii Jaskulskiej - członka zarządu województwa. Gospodynie spotkania przekazały dziennikarzom informacje na temat działań prowadzonych przez stronnictwo w sprawie zatrzymania zmiany czasu, zwiększenia progu dochodowego przy świadczeniu 500+ oraz małych grantów sołeckich.

Pierwszym z poruszonych przez poseł Pasławską tematów były zmiany w programie Rodzina 500+. PSL wystąpiło z projektem podwyższenia progów dochodowych uprawniających do świadczenia na pierwsze dziecko z 800 zł na osobę w rodzinie do 1050 zł, czyli połowy minimalnego wynagrodzenia oraz z 1200 zł do 1575 zł, gdy w rodzinie jest dziecko niepełnosprawne. Progi powinny zostać podwyższone tak, by wraz z coroczną rewaloryzacją i wzrostem pensji minimalnej zawsze wynosiły połowę najniższej płacy w Polsce. Wtedy pieniądze otrzymają wszyscy potrzebujący, program stanie się powszechny i sprawiedliwy, a w kraju zostanie wyeliminowane ubóstwo. PSL chce również wprowadzenia zasady „złotówka za złotówkę” - wypłaty świadczeń pomniejszonych o kwotę przekroczenia progu dochodowego. 

Urszula Pasławska przekazała również informacje o losach projektu PSL dotyczącego wstrzymania zmian czasu na letni. Projekt ustawy ustawy w tej sprawie w listopadzie ubiegłego roku jednogłośnie przyjął Sejm, zaś a 8 lutego roku bieżącego identyczną rezolucję wystosował Parlament Europejski. Jeżeli zapis poprze Komisja Europejska, w marcu tego roku przestawimy zegarki po raz ostatni.
R E K L A M A
banner
- Zmiana czasu jest anachronizmem sprzed I wojny światowej, kiedy światło elektryczne nie było w powszechnym użyciu - twierdzi posłanka. - Dziś nie ma już żadnego uzasadnienia ekonomicznego, a dezorganizuje życie. Co pół roku każdy z nas musi przyzwyczajać się do nowego rytmu, a zegar biologiczny człowieka nie przestawia się tak łatwo jak mechaniczny. Zmiana wpływa niekorzystnie na samopoczucie i zdrowie, tym samym na efektywność w pracy. Powoduje także chaos w gospodarce, bo na godzinę stają pociągi, przestają latać samoloty, nie działają systemy informatyczne i bankowe. Pozostaje więc mieć nadzieję, że Komisja Europejska wyjdzie naprzeciw oczekiwaniom większości europarlamentarzystów i obywateli.

Ostatnim tematem spotkania z dziennikarzami była kolejna edycja konkursu „Małe granty sołeckie marszałka województwa” prowadzonego przez zarząd województwa warmińsko-mazurskiego, o którym wypowiedziała się Sylwia Jaskulska. Członek zarządu poinformowała, że ogłoszenie tegorocznej edycji konkursu nastąpi jeszcze w pierwszym kwartale roku, zaś pula środków do zdobycia wzrosła ze 150 tys. zł. do 500 tys. zł.

Z D J Ę C I A
F I L M Y
Komentarze [3]
~lsp / 2018-02-21 11:09
Dziewczynki kupiły nowe garsonki?
~ / 2018-02-20 12:56
"Czasowstrzymywacz" - no cóż, dobra nazwa dla PSL. Tu czas się zatrzymał w latach pięćdziesiątych.
~refleksyjna daleka kuzynka / 2018-02-19 17:54
Wybory samorządowe się zbliżają, to i pokazać się trzeba. A ja tu taką ciekawostkę znalazłem z poprzedniej kampanii samorządowej: https://ru-clip.com/video/Dv0aGbRlPeY/razem-wygramy-nowoczesny-olsztyn.html . Filmik - może i nic nadzwyczajnego: ale jaka liczna reprezentacja jednej z publicznych instytucji: pani od kadr, pani z księgowości, pani od funduszy unijnych, kierowca, prawnik.... I to były apolityczne instytucje z czasów koalicji PO -PSL.
Dodaj komentarz
Komentarze w Olsztyn24 pojawiają się po akceptacji moderatora.
Autor komentarza
Na podstawie Ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny [Dz. U. z 1964 r. Nr 16, poz. 93 ze zmianami] - ochronie dóbr osobistych służą również pojęcia zniesławienia i zniewagi, które to działania są przestępstwami i popełnienie ich pociąga odpowiedzialność karną. Karane są one karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności, w zależności od charakteru przestępstwa. Redakcja Olsztyn24 nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych komentarzy.
Media społecznościowe
Olsztyn24 w Google+
R E K L A M A
Filmy wideo do artykułu
image
Konferencja prasowa PSL [19.02.2018]

»

19-02-2018

Podobne artykuły
Najnowsze artykuły
Polecane wideo
Najczęściej czytane
Ostatnie komentarze
Najnowsze galerie
RSS| O Gazecie| Nasze loga| Regulamin Olsztyn24| Kontakt| Reklama| Copyright by Olsztyn 24. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Pracuj.pl